Вчора, 11 червня, під час грози. на дачний будинок на вул. Макаренка впав дуб, в результаті під завалом на місці загинула 28-річна місцева мешканка.

Фото: ГУ НП у Львівській області

У Головному управлінні Національної поліції у Львівській області повідомляють, що повідомлення про те, що у селищі Брюховичі в дачному будинку, розташованому на вулиці Макаренка, загинула жінка, надійшло на оперативну лінію 102 о 16:00.

Фото: Брюховицька селищна рада

На місці події працювала слідчо-оперативна група Шевченківського відділу поліції, рятувальники 31-ї та 32-ї пожежно-рятувальних частини (остання знаходиться у Брюховичах), лікарі швидкої допомоги та селищний голова Брюхович Володимир Доманський разом з працівниками селищної ради. Правоохоронці встановили особу загиблої – 28-річної місцевої мешканки. Також попередньо встановлено, що разом з родичами та знайомими вона ховалась від зливи у дачному будинку, коли на нього впало дерево. Внаслідок цього будівля була зруйнована – від отриманих травм жінка померла під завалом.

За фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) КК України з приміткою «нещасний випадок». Проводиться розслідування, поліцейські встановлюють обставини події.

Фото: ГУ ДСНС у Львівській області
Брюховичі: повалене дерево смертельно травмувало жінку

11 червня в сел. Брюховичі на вул. Макаренка, 11 внаслідок пориву вітру впало дерево на дерев'яний дачний будинок, орієнтовним розміром 3х4 м. За інформацію в той час в середині будівлі перебувала жінка 1993 року народження.Для надання допомоги залучались рятувальні підрозділи 32 ДПРЧ сел. Брюховичі, 31 ДПРЧ м. Львів, Частини спеціальної пожежної техніки Загону технічної служби та оперативно-координаційний центр ГУ ДСНС України у Львівській області.За допомогою ручного механізованого інструменту та пневматичних подушок рятувальники провели роботи з вивільнення жінки з під дерева.Жінка отримала травми, не сумісні із життям.

تم النشر بواسطة ‏‎Головне управління ДСНС України у Львівській області‎‏ في الجمعة، ١٢ يونيو ٢٠٢٠

Апарат виконавчого комітету Брюховицької селищної ради та селищний голова висловлюють щирі співчуття родині загиблої мешканки Брюхович.

Щоб уберегти себе та своїх близьких, пам’ятайте основні правила поведінки під час грози – згідно рекомендацій Державної служби надзвичайних ситуацій України:

Блискавка небезпечна тоді, коли за спалахом відразу лунає гуркіт грому, тобто, грозова хмара знаходиться над вами і небезпека удару блискавки найбільш вірогідна.

Дії перед грозою і під час її повинні бути наступними:
•    не виходити з будинку, закрити вікна, двері і димарі, поклопотатися, щоб у приміщенні не було протягу, який може привернути кулеподібну блискавку, подалі триматися від електропроводки, антен, вікон, дверей;
•    не топити піч, оскільки дим, що виходить з труби, має високу електропровідність;
•    радіо і телевізори відключити від мережі, не користуватися електроприладами й телефоном (особливо важливо для сільської місцевості);
•    при пошуку укриття віддайте перевагу житловому будинку або іншій споруді, захищеній блискавковідводом;
•    якщо маєте при собі мобільний телефон, не забудьте негайно його вимкнути;
•    заборонено перебувати на підвищеннях і відкритих незахищених місцях, поблизу металевих або сітчастих огорож тощо;
•    на відкритому просторі краще присісти в суху яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не можна лягати на землю, бо тим самим збільшується площа ураження розрядом;
•    якщо гроза застала вас в лісі, необхідно сховатися на ділянці з низькорослими деревами. Не можна ховатися під високими деревами, особливо соснами, дубами тополями, краще знаходитися на відстані 30 м від окремого високого дерева. Зверніть увагу – чи немає поряд дерев, раніше уражених грозою, розщеплених. У такому разі краще триматися якомога далі від цього місця;
•    вірогідність попадання блискавки в конкретне дерево прямо пропорційна його висоті;
•    під час грози не можна знаходитися на воді та біля неї, необхідно відійти від берега;
•    під час грози не займайтеся спортом на відкритому повітрі, не бігайте, оскільки вважається, що піт і швидкий рух “притягує” блискавку;
•    якщо ви застигнуті грозою на велосипеді або мотоциклі, припиніть рух і перечекайте грозу на відстані приблизно 30 м від них;
•    якщо гроза застала вас в автомобілі на відкритій місцевості, не потрібно його покидати, необхідно закрити вікна та опустити автомобільну антену, рухатися під час грози на автомобілі не рекомендується;
•    якщо біля вас виникне кулеподібна блискавка, по можливості зберігайте спокій і не рухайтеся, не потрібно наближатися до неї, торкатися її чим-небудь, оскільки може відбутися вибух, не слід тікати від неї.