Сьогодні Верховна Рада України підтримала проект Закону №2339, який передбачає збільшення штрафів та встановлення кримінальної відповідальності за підпали сухостою, зумисні підпали лісів та забруднення повітря. Законопроєкт прийнятий за основу і в цілому. За це проголосували 328 депутатів. Про це повідомила прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

Новий закон передбачає:

• За знищення або пошкодження лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем  – кримінальна відповідальність і штраф від 91800 до 153000 гривень, обмеженням або позбавленням волі від 2 до 5 років.
  • За спалювання трави і листя в населеному пункті – адміністративна відповідальність і штраф від 3060 до 6120 гривень. У межах заповідного фонду ця сума зростає до 12240 гривень.
  • За провокування пожежі в лісі через необережне поводження з вогнем – адміністративна відповідальність і штраф від 4590 грн до 15 300 грн.
  • За забруднення повітря (нелегальні сміттєспалювальні виробництва) – кримінальна відповідальність і штраф від 30600 до 61200 гривень.

Нагадаємо, що Львівська ОДА два тижні тому подала до парламенту власний проєкт закону, де передбачала збільшити штрафи за випалювання сухої рослинності від 42 тисячі гривень, розширити коло органів, які можуть штрафувати, а також передбачити відповідальність за неналежний догляд земельних ділянок власникам і орендарям.

Новий Закон №2339 набере чинності після підпису Президента та публікації в офіційних ЗМІ.

Фото ілюстративне: 24tv