Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА) Юрій Холод повідомив, що ЛОДА співпрацює з Державною екологічною інспекцію у Львівській області – наразі тільки ця інспекція, її громадські інспектори в районах та єгері мають право складати протоколи на тих, хто палить траву.

До мобільних груп входять пожежники, поліція та громадські інспектори.

28-го березня по області зафіксовано – 128 пожеж, спричинених підпалом сухої рослинності, 4-го квітня – 118, 9-го квітня – 100. За 4-5 квітня складено 46 протоколів про накладення штрафу.

Спалювання сухої рослинності призводить до некерованих надзвичайних ситуацій, займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів (29 березня поблизу аеропорту у м. Львові), полігонів з відходами, через дим виникає загроза аварійних ситуацій на автошляхах.

Спалюювання сухої трави призводить до:

• отруєння повітря;
  • знищення молодої рослинності;
  • руйнування гніздечок дрібних птахів та вбивства тварин – плазунів, їжаків, кротів!
  • і головне – спалювання сухої рослинності призводить до неконтрольованих пожеж!

Суху рослинність можна вивозити як і будь-яке інше сміття, або ж здавати на компост.

На сьогодні, відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Самовільне випалювання рослинності або її залишків” штрафи становлять від 340 до 1360 гривень для громадян, а для посадових осіб – від 850 до 1700 гривень.

Проте, Кабінет Міністрів України 8 квітня підтримав проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків».

Пропонується збільшити штрафи за випалювання рослинності:

• від п’ятдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 6 120 гривень);
  • і на посадових осіб – від ста двадцяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2 040 до 17 000 гривень).
  • За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду пропонується накладення штрафу на громадян від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 700 до 17 000 гривень) і на посадових осіб – від однієї тисячі до тисячі п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 25 500 гривень).

Крім того, законопроект надає право адміністративним комісіям при виконавчих органах міських, сільських, селищних рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені, у тому числі, статтею 77-1 КУпАП. При цьому посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами  сільських, селищних, міських рад наділяються повноваженнями щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності.