Новини|

За останні кілька років у Брюховичах проведено масштабну роботу щодо відновлення існуючих та встановлення нових історичних пам’ятників: встановлено пам’ятники папі Івану Павлу ІІ, учаснику бойових дій на Сході України, старшому лейтенанту Сергію Невеличуку, облаштовано прилеглі території біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому та біля Пам’ятного хреста Борцям за Волю України, відреставровано постамент Божої Матері по вул. Лікарській.

Пам’ятник радянським  воїнам, які загинули в боях за визволення селища від німецької окупації у 1944 р., що знаходиться на вул. Львівській у Брюховичах, вже давно потребував реставрації, оскільки у жінки-матері, та у воїна, що лежить у неї на руках, повністю були пошкоджені «руки».

Фото пам’ятника до і після реставрації.

За сприяння меценатів селища, місцевих мешканців, селищного голови та місцевих депутатів цілісність пам’ятника було відновлено. На волонтерських засадах відреставрував потрібні елементи пам’ятника львівський скульптор Василь Ярич, виконав роботи по встановленню – Назар Ткаченко.

Ще влітку цього року необхідність відновлення пам’ятника обговорювали із селищним головою Володимиром Доманськимпредставники львівських організацій ветеранів війни.

Володимир Доманський на зустрічі з представниками львівських організацій ветеранів війни у червні 2019 р.

Володимир Доманський та місцевий депутат Віталій Денега оглянули виконані роботи. Надалі буде проведено роботи з повної реставрації зовнішнього вигляду пам’ятника, заміну титульної таблички та облаштування благоустрою прилеглої території.

Довідка:

Пам’ятник радянським воїнам по вул. Львівській у Брюховичах встановлено у 1956 р. на місці братських могил радянських воїнів, які загинули при визволенні селища від німецької окупації у 1944 р. Список імен воїнів розміщений на табличках на пам’ятнику. Скульптор: Михайло Лисенко.

Фото та інформація: Брюховицька селищна рада, Вікіпедія

Коментарі

Close Search Window

Ваше повідомлення надіслано

Очікуйте на відповідь