Сьогодні дільничним Шевченківського районного відділу поліції за участі представників Брюховицької селищної ради було проведено вибіркову перевірку мешканців Брюхович, які після повернення з-за кордону, повинні 14 днів перебувати на самоізоляції у своїх домівках.

Дільничним в результаті перевірки встановлено, що перевірювані особи перебували у себе вдома.

На самоізоляції можна перебувати не обов’язково у місці реєстрації проживання, а й за будь-якою іншою адресою. Проте, якщо особа систематично порушуватиме режим самоізоляції, покидаючи місце свого перебування, це може стати підставою для притягнення її до відповідальності.

Старший дільничний офіцер поліції Шевченківського ВП ГУНП у Львівській області Євген Гутий

Загалом, станом на 8 квітня, зафіксовано 16 осіб, що мешкають у Брюховичах і повернулися з-за кордону.

Нагадуємо, що відповідно до розпоряджень Міністерства охорони здоров’я України, громадяни після повернення в Україну з іншої держави, зобов’язані 14 днів перебувати на самоізоляції.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)» № 530-IX встановлюється адміністративна відповідальність за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусом, а також підвищення кримінальної відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Зокрема, накладення штрафу за саме порушення умов карантину передбачено ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Проте, якщо порушення особою карантину спричинило або завідомо могло спричинити поширення захворювання, така особа може бути притягнута до відповідальності відповідно до ст. 325 Кримінального кодексу України, згідно з якою порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.