Дорога громадо!

21 липня 2013 року виповнилось 569 років від дня заснування Брюхович.

Згідно королівської грамоти короля Владислава від 21 липня 1444 року наші землі було дозволено заселяти  “кметям, хліборобам та корчмарям”.Цей день І вважається Днем народження селища, а назву йому подарувала річка Брюхівчанка.

Протягом року ми відзначаємо багато різних свят: релігійних та цивільних, великих та малих, загальнодержаного та місцевого значення. І кожне свято щось для нас означає, чимось для нас цінне, чимось пам’ятне, чимось визначальне. Проте, більшість цих свят часто не охоплюють усіх верств населення. Наприклад, релігійні свята не святкують ті люди, що не належать до Християнських Церков, дні працівників певних галузей (юристи, економісти, металурги, друкарі, педагоги, лікарі тощо) відзначають, власне, ці працівники. А ось День населеного пункту, в якому живе людина – це свято усіх його мешканців. Сьогодні день нашої малої Батьківщини – селища Брюховичі. Хтось тут народився, хтось тільки виріс, а хтось — новий мешканець, але кожен — брюхівчанин. Сьогодні свято не просто одного із селищ України. Сьогодні свято найвизначальнішого рушія державотворчих процесів і вирішальної одиниці суспільного устрою – сьогодні день нашої громади. Що таке наша громада? Це насамперед спільність людей, об’єднаних однією метою – формуванням достойного життя у своєму селищі.

Ми недаремно говоримо саме про єдність. Запорукою мирного, благополучного і комфортного життя у суспільстві є його єдність. Ми – велика сім’я. І у цій сім’ї, як і в будь-якій сім’ї, бувають розбіжності, суперечки, взаємні претензії і непорозуміння. Але одночасно, як і в будь-якій сім’ї в нас повинна бути однодумність, взаємодопомога, взаєморозуміння і взаємопідтримка, коли один одному готовий підставити плече, подати руку помочі. Тоді така громада є непохитною. Їй не можуть зашкодити жодні зовнішні впливи і чинники. Бо запорукою зовнішньої сили є внутрішня міць!

У цей святковий день вітаю усіх мешканців і гостей Брюхович із Днем селища. Нехай жодні вітри життєвих циклонів не розвіють із наших сердець любові до своєї землі, любові до своєї мови, любові до своїх традицій.

А патріотичні почуття не дадуть згаснути любові до своєї малої батьківщини і її мешканців. Зі святом Вас, дорогі брюхівчани!

Селищний голова Олексій Стефанович Процик

22 вересня 2013 року