Новини|

Сьогодні, 11-го березня, на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято ряд рішень щодо максимального убезпечення від поширення коронавірусу в Україні:

  • вирішено ввести обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
  • заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні.
  • прийнято рішення закупити інфрачервоне обладнання  для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорту “Бориспіль”.

Детальніших розпоряджень поки не повідомляється.

У зв’язку з цим, як вберегти себе і своїх дітей від вірусу та інфекції, в першу чергу, зараз, коли йде мова про коронавірус, розповіли медики, які вже не перший рік працюють у Брюховичах:

Людмила Юліанівна Шопська, педіатр (ОХМАТДИТ, Брюховичі) та Олександра Михайлівна Жук сімейний лікар (Амбулаторія сімейної медицини № 7 Львівської 1-ї міської клінічної лікарні імені Князя Лева)

Амбулаторія у Брюховичах, вул. Ягідна

Які заходи треба вживати людям, які мешкають у Брюховичах, їздять до Львова, якщо уявити, що є загроза заразитися?

Людмила Шопська:

“Така загроза можлива, тому що у нас є дуже багато людей, які живуть за кордоном і приїжджають сюди. Прослідкувати аж до кінця цей ланцюжок ми не можемо. Загроза актуальна, і, звичайно, що найперше, що треба зробити, – на мою думку, як педіатра, – поменше знаходитися в місцях масового скупчення людей. На цей час краще уникнути масових заходів. За кордоном уникають великого скупчення людей, є обмеженим відвідування чи якихось концертів, навіть театру, чи проведення днів народжень та інших святкувань.

Коронавірус  – це інфекція, яка вражає, в першу чергу, старших людей. Хоча, зараз в Італії вже реєструють випадки коронавірусу у дітей. Люди віком за 65 років, із супроводжуючими ускладненнями, люди, які мають серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та ін. хвороби  – перші в зоні ризику.

По профілактиці важливо:

  • Часте миття рук (для діток: якщо проспівав цілу пісеньку «З днем народження тебе!», то цього часу якраз достатньо, щоб добре вимити ручки). Це важливо. Якщо коронавірус раптом є на шкірі – він змивається.
  • Хлоргексидин (розчин 2%) – він блокує розмноження вірусу. Підходить, як антисептик
  • Зволожувати слизові носа сольовими розчинами – Аква Маріс, морська сіль, Хюмер. Навіть просто користуватися оксоліновою маззю. Хоча би це.
  • У приміщенні має бути зволожене повітря – 40-60%. Комфортна температура в приміщенні і для дітей, і для дорослих – це 19-20 градусів. При температурі, наприклад, 35 градусів,  вірус може перебувати в повітрі до 18 годин.”

Олександра Жук

“Якихось специфічних заходів захисту немає. Бо і лікування специфічного немає. Що маємо робити?

  • По мірі можливості – поменше контакту з людьми. Тому що невідомо, хто захворів, і чи є людина зараз в інкубаційному періоді. Уникати масового скупчення людей.
  • Вдома – ретельно мити руки з милом. Обробляти дверні ручки, поверхні столів, поверхні, де готуємо їжу.
  • Пам’ятати про так званий «етикет кашлю» – відвертайтеся, коли хочете кашляти, при можливості прикрийте ніс та рот серветкою, яку потім одразу викидайте у смітник.

Коронавірус може передаватися як повітряно-крапельним шляхом, так і через брудні руки.”

Амбулаторія у Брюховичах, вул. Ягідна

Маски, антисептики, профілактичні засоби і препарати.

Людмила Шопська:

“Маски неактуальні. В ідеалі взагалі мають бути респіратори. Але ж їх не будуть масово носити. Зовнішні частини маски мають бути максимально прилеглі до обличчя. Маски треба змінювати  кожні 2-3 години. Маску треба одягати лише тим, хто у себе підозрює наявність респіраторного захворювання.”

Олександра Жук:

“Якщо у Вас є симптоми ГРВІ, але не було жодних контактів, спілкування із друзями, знайомими з-за кордону, то не варто панікувати.

Треба бути обережними в транспорті – при великому, тісному скупченні людей заразитися будь-яким вірусом дуже легко.

Можна користуватися противірусними препаратами (гропринозин, наприклад),  щоб вберегтися від інфекцій. Підійде і оксолінова мазь.”

Консультація у педіатра Шопської Л. Ю. (ОХМАТДИТ, вул. Лікарська, 3, смт. Брюховичі)

Про симптоми. Чи можливо визначити, що це коронавірус, чи ознаки типові як при ГРВІ? Чи варто панікувати, якщо контактів ні з ким з-за кордону не було?

Людмила Шопська:

“Симптоми коронавірусу є такими ж як і при наявності грипу чи вірусної інфекції: нежить, кашель (будь-якого характеру), температура.

Людина, яка перенесла коронавірус, дуже швидко може знову заразитися. Імунітет до нього є дуже нестійким, бо немає вакцини до даного вірусу.  Тому, в першу чергу, треба піднімати імунітет – шляхом прийому вітамінів, шляхом адекватного харчування, можна поприймати зараз аскорбінову кислоту (в розрахунку 50-100 мг на 1 кг ваги).”

Олександра Жук:

“Симптоми аналогічні із будь-яким респіраторним захворюванням – кашель, катаральні явища, висока температура – якщо декілька днів температура 39).”

В чому небезпека коронавірусу? Чим зараз він так лякає? Чим він відрізняється від грипу? Що відбувається в організмі?

Людмила Шопська:

“Коронавірус викликає гострий респіраторний дистрес-синдром. Він небезпечний тим, що йде ураження найглибших відділів легень. Чим складний коронавірус? Тим, що він викликає важкі пневмонії. Якщо узагальнювати, то 80% хворих переносять захворювання легко (нежить, покашлювання, можливо навіть невисока температура). 15% – які потребують оксигенації. 5% – які потребують штучної вентиляції легень.”

Олександра Жук:

“Він має більш важкий перебіг захворювання, більша інтоксикація. Погано переносять люди, які мають супутні захворювання, – старші люди, люди із серцево-судинними захворюваннями.

Вірус проникає в здорову клітину і руйнує її.”

Як вберегти дітей?

Людмила Шопська

“Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом, контактним шляхом, фекально-оральним шляхом, повітряно-пиловим шляхом. За дослідження ВООЗ , безпечною відстанню, щоб не заразитися, є 1 м. Повинні слідкувати батьки. Якщо вони знають, що дитина кашляє, соплить, температурить – вести хвору дитину в школу чи садок – це неправильно.

Загалом, якщо є перші ознаки вірусу, грипу, то не можна контактувати з іншими людьми. Має бути звернення до свого сімейного лікаря чи до педіатра.

Якщо були контакти з громадянами з-за кордону, і є ознаки ГРВІ, треба негайно звернутися до сімейного лікаря, який далі скерує Ваші дії.”

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ (Людмила Шопська):

“В світі зараз є 39 видів корона вірусу. Вони були зареєстровані ще у 1965 р. У 2002 р. у Китаї було виявлено коронавірус (вид SARS), тоді померло близько 30 людей, проте до масштабів епідемії кількість захворювань не підвищилася. У 2012 р. були зареєстровані випадки захворювання на вид MERS у Південній Кореї. І вже у грудні 2019 р. відбувся спалах іншого виду COVID-19 у Китаї.

Це зовсім не нове захворювання. Вірус мутує, тому, імовірно зараз така ситуація. Вірус дуже тропний і агресивний до тканин бронхо-легеневої системи.

Багато батьків лікують дітей вдома, інколи бувають ускладнення і вже постає питання призначення дитині антибіотиків. Антибіотики руйнують імунітет. На фоні зниженого імунітету і в дітей, і в дорослих будь-яка інфекція пристосовується швидше. Тому замість самолікування, краще одразу звертатися до лікаря.”

Читайте також:
COVID-19 і грип: що між ними спільного і відмінного?
– Що треба знати про новий коронавірус?

Коментарі

Close Search Window

Ваше повідомлення надіслано

Очікуйте на відповідь