Новини|

Автоматичне бюджетне відшкодування
З 01.01.2015р. набере чинності наказ Мінфіну України від 14.11.2014р. №1128, яким затверджено Порядок визначення відповідності платника податку на додану вартість критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Визнано таким, що втратить чинність, наказ Міндоходів України від 10.12.2013р. №781.

Зміни до Порядку обліку платників
З 19.11.2014р. набрав чинності наказ Мінфіну України від 14.11.2014р. №1127, яким затверджено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого власним наказом від 09.12.2011р. №1588.

До уваги платників земельного податку
Якщо платник земельного податку має у власності або користуванні, у тому числі оренді, земельні ділянки на території різних сільських (селищних) рад, що належать до одного адміністративного району (коди органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за КОАТУУ різні), то такий платник має подати до контролюючого органу окремі податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) щодо кожного коду органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки.

Особливості заповнення заяви про застосування спрощеної системи 
Якщо фізична особа – підприємець – платник спрощеної системи оподаткування має декілька місць здійснення господарської діяльності, то відповідно у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування платник зазначає всі місця провадження господарської діяльності.
У разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку.

Правильно сплатіть податок на доходи фізичних осіб нарахований працівникам відокремлених підрозділів підприємств та організацій
Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету передбачено статтею 168 Податкового кодексу України, відповідно до якої податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України.
Відповідно до ст.64 Бюджетного кодексу податок на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом-юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента-юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.
Згідно з пп.168.4.3 п.168.4 ст.168 Податкового кодексу України суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.
У разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нарахувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа.
Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Платники податків можуть отримати безкоштовно усну консультацію в Центрі обслуговування платників
У січні-листопаді 2014 року працівниками ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області надано 1624 податкові консультації, з них 1253 стосувалися податкового законодавства та 371 – єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 
Звертаємо увагу, податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. 
Отримати безкоштовно усну консультацію можна в Центрі обслуговування платників за адресою: м.Львів, вул.Стрийська, 35 (зал№3), а також за телефоном (032) 297-39-04.

За січень-листопад 2014 року до ДПІ у Шевченківському районі м. Львова надійшло 32 запити на публічну інформацію
З початку 2014 року до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова надійшло 32 запити про надання публічної інформації. На 28 запитів надано відповіді, з яких 21 задоволено, 7 – відмовлено відповідно до ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», 4 – надіслано належному розпоряднику інформації. Основна інформація, яка запитувалася, – про нарахування податкових зобов’язань і сплату, реєстрація та взяття на облік платників податків, наявність дозвільних документів. 
Нагадуємо, що для одержання публічної інформації запитувачі можуть звернутися до органів ДФС із запитом, який можна подати в усній, письмовій або інший на вибір запитувача спосіб (поштою, факсом, телефоном або електронною поштою). 
З початку року до ДПІ у Шевченківському районі м. Львова надійшло 34 звернення громадян
У січні-листопаді 2014 року до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області надійшло 34 письмові звернення, в тому числі 3 колективні. Скарги за зазначений період не надходили. 
Основні питання, які були порушені в зверненнях, стосувалися: 
– контрольно-перевірочної роботи – 15; 
– податку на доходи фізичних осіб – 10; 
– інформування про ухилення від сплати податків – 2; 
– реєстрації та обліку платників податків – 1; 
– реєстраційних номерів облікових карток платників податків – 1; 
– єдиного соціального внеску – 1; 
– єдиного податку для фізичних осіб-підприємців – 2; 
– податку на додану вартість – 2.

Понад 12 млн. грн. податку на додану вартість надійшло до бюджету у листопаді від платників Шевченківського району
У листопаді 2014 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області, сплатили до державного бюджету 12501,6 тис. грн. податку на додану вартість. Відшкодовано 754,7 тис. грн. податку на додану вартість на розрахункові рахунки платників. 
Загалом з початку року платники району сплатили до бюджету 106718,8 тис. грн. податку на додану вартість. 
Правом на податкову знижку скористалися 956 жителів Шевченківського району
Станом на 01.12.2014 року до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області громадяни подали 956 декларацій про майновий стан та доходи для отримання податкової знижки. До повернення з бюджету підлягає 1045 тис. гривень. 
Шановні громадяни! Нагадуємо, що для отримання податкової знижки потрібно подати Декларацію про майновий стан та доходи та відповідний пакет документів до органів ДФС за місцем реєстрації не пізніше 31 грудня 2014 року. 
Якщо платник не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то право на наступні податкові роки не переноситься. 
Платники ДПІ у Шевченківському районі м. Львова у минулому місяці перерахували до бюджету понад 2 млн. гривень військового збору
У листопаді 2014 року платники, які перебувають на обліку в ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області, сплатили до державного бюджету 2334,4 тис. грн. військового збору. 
Нагадуємо, військовий збір запроваджено з метою допомоги українським військовослужбовцям. Такий збір встановлено з 3 серпня цього року, а його ставка становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. 
З роз’ясненнями щодо справляння військового збору можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі. 
Водокористувачі Шевченківського району м. Львова сплатили до бюджету понад 5 млн. грн. збору
З початку 2014 року платники збору за спеціальне використання води – юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які перебувають на обліку в ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області, сплатили до бюджету 5232,8 тис. грн., що на 995 тис. грн. більше порівняно з відповідним періодом минулого року. 
У листопаді 2014 року до бюджету надійшло 1561,4 тис. грн. збору за спеціальне використання води. 
Понад 8 млн. грн. збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства надійшло до бюджету з початку року
На обліку в ДПІ у Шевченківському районі м.Львова перебуває 242 суб’єкти господарської діяльності, які сплачують збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. За січень-листопад 2014 року до бюджету надійшло 8139,8 тис. грн. збору, що на 855,7 тис. грн. більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. 
Платниками збору є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво. 
Виробники алкогольних напоїв та пива є платниками збору лише за умови реалізації ними цієї продукції в роздрібній торгівлі безпосередньо споживачам. У разі постачання такої продукції суб’єктам оптової та роздрібної торгівлі власного виробництва вони не є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. 
Понад 150 млн. грн. ПДФО надійшло до місцевого бюджету Шевченківського району м. Львова
За січень-листопад 2014 року платники, які перебувають на обліку в ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області, сплатили до місцевого бюджету 150,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що становить 111,8% до планових показників. 
У листопаді цього року до місцевого бюджету надійшло 14,2 млн. грн. ПДФО, що становить 114,5% до запланованого. 
Понад 33 млн. грн. плати за землю надійшло до бюджету з початку року
За січень-листопад 2014 року платники, які перебувають на обліку в ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області, сплатили до місцевого бюджету 33,5 млн. грн. плати за землю, в тому числі 29,9 млн. грн. – юридичні особи, 3,6 млн. грн. – фізичні особи. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження плати за землю збільшились на 2,1 млн. гривень. 
Нагадуємо, якщо платник земельного податку має у власності або користуванні, у тому числі оренді, земельні ділянки на території різних сільських (селищних) рад, що належать до одного адміністративного району (коди органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за КОАТУУ різні), то такий платник має подати до контролюючого органу окремі податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) щодо кожного коду органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки. 
З початку року платники ДПІ у Шевченківському районі м.Львова сплатили понад 420 млн. грн. ЄСВ
Платники податків, які перебувають на обліку в ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області, за листопад 2014 року перерахували до бюджету 39,7 млн. грн. єдиного соціального внеску. 
Всього за січень-листопад цього року суб’єкти господарювання району сплатили 424,2 млн. грн. єдиного соціального внеску, що становить 102,4% до запланованого.

Коментарі

Close Search Window

Ваше повідомлення надіслано

Очікуйте на відповідь