Новини|

Відшкодування ПДВ шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики
Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 27.03.2014 р. №1165-VII запроваджено нову форму бюджетного відшкодування ПДВ у вигляді облігацій внутрішньої державної позики, який набрав чинності з 03.04.2014 р.

Отримання відшкодування ПДВ облігаціями внутрішньої позики справа добровільна та прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку. 

Скасовано податки за утилізацію та переобладнання транспортного засобу
Законом України від 08.04.2014р. №1191-VII внесено зміни до Податкового кодексу України, якими скасовано екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль.

Цьогоріч кількість мільйонерів у Шевченківському районі м. Львова збільшилась
Чотирнадцять громадян, що на 3 більше в порівнянні з минулим роком, подали до ДПІ у Шевченківському районі м. Львова декларації з доходами, що перевищують мільйон гривень. Їх дохід становить майже 38 млн. гривень, нараховано податок на доходи фізичних осіб близько 1,4 млн. гривень. 
Всього громадянами району задекларовано понад 96 млн. гривень доходів отриманих у 2013році та нараховано 3,5 млн. гривень податку.
Нагадуємо, що подати декларацію про майновий стан і доходи для того, щоб скористатись правом на податкову знижку можна до 31.12.2014 року.

Податкова звітність
Міністерство доходів і зборів України листом від 24 квітня 2014 року роз’яснило, що якщо суб’єкт господарювання або уповноважена особа особисто подає податкову звітність до контролюючих органів, то пред’являти документи, що засвідчують особу (паспорт, наказ, доручення тощо), не потрібно. Це не передбачено Податковим кодексом України. 
Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі електронного цифрового підпису платника податків.

Незалежно від наявності об’єкта оподаткування розрахунок зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства подається
Суб’єкти підприємницької діяльності, які реалізовують в оптовій та роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво, є платниками збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. 
Такі платники зобов’язані щомісячно подавати до органів Міндоходів за місцем перебування платника на податковому обліку розрахунок збору протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця. 
Розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства подається незалежно від наявності у платника об’єкта оподаткування. 
Тобто суб’єкт господарювання, який отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, але діяльність з продажу алкогольних напоїв з моменту отримання ліцензії не здійснював, повинен подавати розрахунок суми збору.

Змінено розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 
З 1 травня 2014 року для осіб, які виявили бажання брати участь в одному з видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, змінено розмір єдиного внеску. Це стосується категорії осіб, зазначених в абзацах третьому – п’ятому частини першої статті 10 Закону України від 08 липня 2010 року №2464 „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування“. 
Відповідні зміни передбачено Законом України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні“ від 27 березня 2014 року № 1166-VII, яким внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року №2464 „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування“.

Сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами
Платники податку – юридичні особи зобов’язані були подати декларації з податку на нерухоме майно за 2014 рік до 20 лютого 2014 року, в яких розрахувати податкове зобов’язання з поквартальною розбивкою. 
Враховуючи те, що з 1 квітня 2014 року Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до ст. 265 Податкового кодексу України, зокрема, слова «житлова площа» замінені словами «загальна площа», юридичним особам необхідно здійснити перерахунок податку, подавши уточнюючі декларації. Зробити це необхідно до закінчення граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за II квартал 2014 року, тобто до 30 липня 2014 року. 
Звіт про надходження до ДПІ у Шевченківському районі запитів на отримання публічної інформації 
Станом на 1 травня 2014 року до інспекції надійшов 21 запит про надання публічної інформації (6 – від юридичних осіб, 15 – від громадян). На 19 запитів надано відповідь, 2 – надіслано належному розпоряднику інформації. 
Запит на інформацію подається фізичною або юридичною особою, об’єднанням громадян без статусу юридичної особи до органів Міндоходів України в усній чи письмовій формі під час особистого прийому або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, телефаксом або по телефону. 
До ДПІ у Шевченківському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області запит можна надіслати за адресою: 79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35, електронною поштою на скриньку pub.sh@lv.minrd.gov.ua або зателефонувавши (032) 297-31-74.

На сервіс “Пульс” надійшло 6 запитів
З початку року до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області на «Пульс» надійшло 6 запитів.
Платникам оперативно надано відповіді з інформацією про вжиті заходи.
Шановні платники податків, з метою оперативного вирішення суперечливих питань, що виникли у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю і митного оформлення, звертайтесь за номером «Пульсу» (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово, за принципом call-back, співробітники Міністерства доходів і зборів приймають звернення, а потім повідомляють заявника про результати перевірки.

Розгляд звернень громадян в ДПІ у Шевченківському районі м.Львова
У січні-квітні 2014 року до інспекції надійшло 11 письмових звернень, в тому числі 2 колективних звернення. Скарги за зазначений період не надходили.
Основні питання, які були порушені в зверненнях стосувалися:
– контрольно-перевірочної роботи – 2 звернення; 
– податку на доходи фізичних осіб – 5 звернень;
– інформування про ухилення від сплати податків – 2 звернення;
– реєстрації та обліку платників податків – 2 звернення.


Понад 13 млн. грн. єдиного податку сплатили до бюджету «спрощенці» 
З початку року до місцевого бюджету сплачено платниками ДПІ у Шевченківському району м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області 13302,7 тис. грн. єдиного податку. З них 9723,4 тис. грн. – фізичними особами-підприємцями та 3579,3 тис. грн. – юридичними особами. В порівнянні з відповідним періодом 2013 року надходження єдиного податку збільшились на 1336,9 тис. гривень. 
Нагадуємо, звільняються від сплати єдиного податку платники першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб: 
на час відпустки – не більше 1 місяця на рік; 
на період хвороби – якщо хвороба триває 30 і більше календарних днів (з підтвердженням листком непрацездатності).

До місцевого бюджету надійшло більше 11 млн. грн. плати за землю

У січні-квітні 2014 року платниками ДПІ у Шевченківському району м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області сплачено до місцевого бюджету 11393,0 тис. грн. плати за землю, в тому числі 10393,1 тис. грн. – юридичними особами, 999,9 тис. грн. – фізичними особами. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження плати за землю збільшились на 158,4 тис. гривень. 
Плата за землю – це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельним податком вважається обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Щодо орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності то це – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Податкові консультації

У січні-квітні 2014 року працівниками ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області надано 820 податкових консультацій (в тому числі – 814 усних консультацій та 6 – письмових; 631 – консультацію з питань податкового законодавства та 189 консультацій по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).
Звертаємо вашу увагу, податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі.

Міндоходівці взяли участь в урочистих заходах з нагоди святкування Останнього дзвоника
Начальник ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області Ігор Бобровський привітав учнів Середньої загальноосвітньої школи №43 м. Львова із світлим та радісним святом „Останнього дзвоника”.
Навчальний заклад обрали не випадково, бо саме учень цієї школи здобув перемогу у районному етапі конкурсу „Очима дитини про бюджет країни”, який проводиться Міністерством доходів і зборів України.
Ігор Богданович побажав всім випускникам знайти свою життєву стежину, а головне – стати гідними громадянами нашої держави. А меншим учням – прийти Першого вересня до школи життєрадісними, готовими до нових звершень.

У садочку – про податки
З нагоди святкування Міжнародного Дня захисту дітей працівники Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова відвідали Дошкільний навчальний заклад-центр розвитку дитини «Казковий світ».
Міндоходівці розповіли дітлахам казку «Чому Мишко платить податки», про те, що таке податки й чому їх треба платити. В ігровій формі були наведені приклади яким чином сплачують податки до бюджету, провели для дітей конкурс – змагання. Діти активно та з цікавістю приймали участь у грі.
На згадку про зустріч працівники інспекції подарували дитячому закладу пізнавальні книги, щоб малеча розвивалась і вивчала навколишній світ.

Коментарі

Close Search Window

Ваше повідомлення надіслано

Очікуйте на відповідь