Новини|

Довідка про доходи для осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність
Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, можуть отримати довідку про доходи. Для цього зазначені особи повинні подати відповідний запит до органу доходів і зборів за місцем своєї податкової адреси. Така довідка видається не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. Довідка формується на підставі поданої податкової декларації такої фізичної особи. 
Оскільки звітним періодом для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, є рік, то довідку про доходи таких суб’єктів господарювання орган доходів і зборів надає за період, що дорівнює звітному року.

Як юридичній особі відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування
Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України. Для цього необхідно не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подати до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування.

До уваги клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів

Якщо підписувач втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа, то він повинен звернутись до представництва АЦСК ІДД Міндоходів в якому отримував послугу електронного цифрового підпису та повторно пройти процедуру реєстрації з одночасним поданням заяви на скасування посиленого сертифіката та пакету реєстраційних документів.

Для студентів і їх батьків

Податковим кодексом України передбачена можливість подання декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки, зокрема повернення частини коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів освіти.
З метою отримання податкової знижки декларація подається до 31.12.2014р. У разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Спрощується процедура скасування державної реєстрації підприємців
8 липня 2014 року набрав чинності Закон України від 13.05.2014 р. №1258-VII, згідно з яким рееєстрація припинення підприємницької діяльності ФОП здійснюватиметься держреєстратором негайно після отримання від фізичної особи правильно заповненої реєстраційної картки форма №12, затвердженої наказом Міністерства юстиції від 14.10.20111 р. №3178/5. 
Затверджено нові довідники пільг по податках і зборах
Міністерством доходів і зборів України затверджені Довідники податкових пільг № 71/1, № 71/2, які містять пільги, що діють за станом на 01.07.2014 р. 
Ознайомитися з довідниками можна на веб-порталі Міндоходів України (www.minrd.gov.ua) у розділі “Довідники». 
Затверджено нове роз’яснення про трансферне ціноутворення
Міністерство доходів і зборів України наказом від 01.07.2014 р. № 368 затвердило в новій редакції Узагальнюючу податкову консультацію по окремих питаннях застосування норм податкового законодавства про трансферне ціноутворення. Вона замінює попередню Узагальнюючу податкову консультацію, затверджену наказом від 22.11.2013 р. № 699. 
Хто є платниками військового збору

Військовий збір запроваджується з 3 серпня 2014 року і буде діяти до 1 січня 2015 року. Стосовно даного збору можна зазначити наступне: платниками його будуть фізичні особа – резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, а також фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.Об’єктом для оподаткування виступатиме:
• дохід у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами;
• виграш в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. 
Ставка збору становить 1,5%.Процедура нарахування, утримання та сплати військового збору буде аналогічної з процедурами справляння ПДФО. Сплата збору буде здійснюватись в момент виплати доходу. Якщо виплата доходу здійснюється в негрошовій формі, або за рахунок наявних в касі підприємства коштів, то збір сплачується до бюджету наступного дня. У випадку нарахування, але не виплати доходу збір перераховується до бюджету протягом 30 календарних днів після завершення місяця нарахування доходу. Окремо зауважимо, якщо після 3 серпня відбувається виплата доходу, який був нарахований до 3 серпня, то такий дохід не підлягає оподаткуванню збором.При виплаті авансу за серпень 2014 року вже необхідно буде здійснити утримання та перерахування сум збору.

Відкрито рахунки для зарахування «Військового збору» до бюджету 
З 7 серпня 2014 року відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету за кодом класифікації доходів бюджету 11011000 «Військовий збір». 
Рахунки розміщені на суб-сайті Головного управління Міндоходів у Львівській області в рубриці «Бюджетні рахунки». 
Оприлюднено Концепцію реформування податкової системи України 
На засіданні Кабінету Міністрів України 6 серпня 2014 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк презентував комплексний план змін у податковій системі. 
Відповідно до запропонованої податкової реформи, в Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9. 
З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. 
В аграрному секторі розробники Концепції пропонують перевести на загальну систему оподаткування підприємства, у яких обсяг виручки перевищує 20 млн. грн. та більше 3 тис. гектарів землі. 
З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 
Також пропонується створення Служби фінансових розслідувань. 
Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу, яке триватиме місяць. 
Наближається термін сплати громадянами земельного податку
Відповідно до пункту 287.5 статті 287 Податкового кодексу України фізичні особи, які мають у власності та/або в користуванні земельні ділянки, та які не мають права на пільгу щодо сплати земельного податку, зобов’язані щороку сплачувати до бюджету плату за землю в сумі та на рахунок, які зазначено у податковому повідомленні-рішенні. Так, останній день сплати громадянами земельного податку за 2014 рік – 26 серпня 2014 року. 
Нагадуємо, що з наступного дня граничного строку сплати (у 2014 році – з 27 серпня 2014 р.) діючим законодавством передбачено застосування штрафних санкцій: у разі затримки сплати податку до 30 днів – 10%, більше 30 днів – 20% від суми податкового боргу. Також за кожен день прострочення нараховується пеня у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України. 
Протягом першого півріччя 2014 року до ДПІ у Шевченківському районі м. Львова надійшло 22 звернення
З початку 2014 року до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області надійшло 22 письмові звернення, в тому числі 2 колективних. 
Основні питання, які були порушені в зверненнях, стосувалися: 
контрольно-перевірочної роботи – 9; 
податку на доходи фізичних осіб – 8; 
інформування про ухилення від сплати податків – 2; 
реєстрації та обліку платників податків – 1; 
реєстраційних номерів облікових карток платників податків – 1; 
єдиного соціального внеску – 1. 
Скарги за зазначений період не надходили. 
Майже 112 тис. грн. ПДФО додатково отримав бюджет унаслідок збільшення зарплати
За січень-червень 2014 року працівниками ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області проведено співбесіди та заслухано на комісіях 187 посадових осіб підприємств та фізичних осіб-підприємців, які виплачували заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня. В результаті проведеної роботи до бюджету додатково надійшло 111,7 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, в тому числі в червні – 7,2 тис. грн. 
Шановні громадяни, якщо з вами не оформлені трудові відносини або вам виплачують заробітну плату в розмірі, меншому за встановлений законодавством, або виплачують з порушенням норм трудового законодавства, звертайтесь до територіальних органів Міндоходів. 
Водокористувачі ДПІ у Шевченківському районі м. Львова сплатили до бюджету 1588,8 тис. грн. збору
Всього на обліку в районі перебуває 345 платників, з них 254 юридичні особи та 91 фізична особа-підприємець, які сплачують збір за спеціальне використання води. 
За період січень-червень 2014 року суб’єктами господарювання перераховано до бюджету 1588,8 тис. грн. збору, що на 94,9 тис. грн. більше порівняно з відповідним періодом минулого року. 
Нагадуємо, що згідно з пунктом 34 Закону України від 27 березня 2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» змінено ставки збору за спеціальне використання води, встановлені статтею 325 Податкового кодексу України. 
При обчисленні податкових зобов’язань за період з 01.01.2014 до 31.03.2014 включно платники збору застосовують ставки збору, що діяли у 2013 році, а починаючи з 01.04.2014 – нові, збільшені ставки збору. 
Звіт щодо розгляду запитів на публічну інформацію ДПІ у Шевченківському районі м. Львова за I півріччя 2014 року

У січні- червні 2014 року до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області надійшло 24 запити про надання публічної інформації (14 – скеровано поштою, 10 – наручно). На 22 запита надано відповідь, 2 – надіслано належному розпоряднику інформації. 
Основною інформацією, яка запитувалася є інформація про нарахування податкових зобов’язань і сплату, реєстрація та взяття на облік платників податків; наявність дозвільних документів.
До ДПІ у Шевченківському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області надіслати запит можна за адресою: 79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35, електронною поштою на скриньку pub.sh@lv.minrd.gov.ua або зателефонувавши (032) 297-31-74.

Майже 33 млн. грн. донараховано під час перевірок юридичних осіб
Протягом I півріччя 2014 року працівниками управлінням податкового аудиту ДПІ у Шевченківському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області проведено 107 перевірок підприємств. В результаті донараховано податкових зобов’язань на суму 32889 тис. грн. 
За звітний період зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування (збитки) суб’єктам господарювання на суму 130,5 тис. грн. 
Варто нагадати, що органи Міндоходів мають право здійснювати документальні (планові або позапланові, виїзні або невиїзні) перевірки діяльності платників податків. 
Результати документальних перевірок оформлюються у формі акта, якщо встановлено порушення або довідки, коли порушення відсутні. 
У разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті перевірки, вони мають право подати свої заперечення до органу Міндоходів за основним місцем обліку такого платника податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта. 
У червні платники Шевченківського району м. Львова сплатили понад 890 тис. грн. збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства 
В ДПІ у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області 224 платники сплачують збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. 
Протягом I півріччя 2014 року даними платниками перераховано до Державного бюджету понад 3521,1 тис. грн. збору, в тому числі у червні 890,1 тис. грн. 
Платниками збору є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво. 
Більше 80 тис. грн. екологічного податку надійшло до бюджету від платників Шевченківського району

Станом на 01.07.2014р в ДПІ у Шевченківському районі м. Львова перебуває на обліку 307 юридичних та 125 фізичних осіб, які сплачують екологічний податок. 
За період січень-червень 2014року даними платниками сплачено 82,2 тис. грн. екологічного податку. Зокрема до державного бюджету надійшло 53,4 тис. грн., у місцевий – 28,8 тис. грн. 
З початку 2014 року платники податку на додану вартість Шевченківського району м. Львова сплатили до бюджету майже 54 млн. грн.
Станом на 01.07.2014 року в ДПІ у Шевченківському районі м.Львова ГУ Міндоходів у Львівській області перебувають на обліку 786 платників ПДВ, які до бюджету сплатили 53,5 млн. грн. податку на додану вартість. 
Відшкодовано на розрахункові рахунки платників 6,2 млн. грн., в тому числі 3,3 млн. гривень податку на додану вартість в автоматичному режимі, що становить 53,2 % від відшкодованих сум. 
В ДПІ у Шевченківському районі м.Львова перебувають на обліку 899 платників, які сплачують податок на прибуток

В тому числі авансові внески з податку на прибуток сплачують 110 юридичних осіб, від яких надійшло до бюджету 20226,4 тис. грн. авансових внесків. 
Всього у I півріччі 2014р. платниками району сплачено 40158,9 тис. грн. податку на прибуток. До державного бюджету надійшло 39839,8 тис. грн. та до місцевого 319,1 тис. грн.

Про Службу фінансових розслідувань – під час зустрічі з бізнесом

В ДПІ у Шевченківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області відбулася зустріч начальника Ігоря Бобровського з представниками бізнесу та громадськості під час якої обговорено створення Служби фінансових розслідувань .
«Служба фінансових розслідувань – це єдине відомство, яке запобігатиме й боротиметься з економічними правопорушеннями . Структура буде створена на базі кращих європейських аналогів та об’єднає в собі економічні блоки усіх силових служб – податкову міліцію, підрозділи управління боротьби з організованою злочинністю, з економічними злочинами МВС України, СБУ, а також Держфінінспекцію України. Перевагою її створення є усунення дублювання функцій правоохоронних органів та збереження бюджетних коштів», – проінформував присутніх начальник інспекції.
Платники отримали відповіді на актуальні питання, які виникають у повсякденній роботі та створюють проблеми для ведення бізнесу.

Коментарі

Close Search Window

Ваше повідомлення надіслано

Очікуйте на відповідь