Новини|

Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
23 березня 2017 року в 11 год. 00 хв. в актовому залі цокольного приміщенняадмінбудинку Головного управління ДФС у Львівськійобласті за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35 буде проведено семінар для платниківподатківЛьвівщини на тему: «Актуальніпитанняоподаткування у 2017 році» за участюміжнароднихсертифікованихпрофесійнихбухгалтерівЛьвівськоїобласті.
Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населения, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти i своєчасності оплати податків та єдиного соціального внеску
Пріоритетною темою сьогодення залишається боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.

Про новації в оподаткуванні – під час «круглого столу» з бізнесом
В Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбулась зустріч керівника відділення Андрія Зубрицького з суб’єктами господарювання району з питань змін та нововведень податкового законодавства.
На початку заходу посадовець проінформував, що відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 06.12.2016 р. № 1774-VIII з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата з 01.01.2017 року установлена в розмірі 3200 гривень. Для фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну систему оподаткування, підприємців – платників єдиного податку 2 і 3 груп та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність мінімальна сума єдиного внеску складає 704 гривні на місяць.

На порядку денному – боротьба
з нелегальним працевлаштуванням та «зарплатою у конвертах»
Працівниками Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ активно ведеться роз’яснювальна робота щодо недопустимості виплати заробітної плати в “конвертах”. За підприємствами, які нараховують заробітну плату менше мінімального рівня, а також мають заборгованість із зарплати встановлено особливий контроль. З даною категорією платників постійно проводиться роз’яснювальна робота у телефонному режимі, керівники запрошуються на засідання постійно діючої комісії при податковій інспекції та робочих груп при районній адміністрації. Такі заходи і забезпечили позитивну динаміку погашення заборгованості із заробітної плати та підвищення її рівня.

Тренінг з електронного звітування відбувся в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
В Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ на постійній основі проводяться тренінги з питань подання звітності в електронному вигляді. Нещодавно відбувся черговий такий тренінг, де платники отримали відповіді на запитання та різноманітні практичні поради.

Детінізація доходів громадян – запорука майбутнього
Тіньова зарплата є однією із найбільших проблем сучасної економіки України. Виплата заробітної плати «у конвертах» призводить до значних негативних наслідків не тільки для бюджету, а й для самих працівників. Кожному громадянину гарантується право зароблятисобі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати не нижче від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.Встановлений розмір мінімальної заробітної плати на сьогодні – 3200 гривень.
В Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ йшлося про Податкові зміни 2017 року щодо оподаткування доходів фізичних осіб
Днями у приміщенні Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області відбулась зустріч із керівниками підприємств та організацій району під час якої присутнім повідомили, що Законом України від 21.12.2016 № 1797-VIII«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», який набрав чинності з 1 січня 2017 року, внесено ряд змін до порядку оподаткування доходів фізичних осіб.

Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населения, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти i своєчасності оплати податків та єдиного соціального внеску
Днями в Шевченківській районній адміністрації спільно з представниками Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, органів місцевого самоврядування проведено заслуховування керівників підприємств з питань детінізації заробітної плати, . керівників підприємств з питань заборгованості з виплати заробітної плати.

Кампанія декларування доходів громадян триває
Днями до кампанії декларування доходів, отриманих у 2016 році, долучився Зеновій Гучок – відомий львівський співак та композитор, Заслужений артист України. Пан Зеновій вкотре бере участь у заходах, які проводяться Шевченківським відділенням Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області присвячених декларуванню доходів, виявляє активну громадянську позицію.
Підвищення рівня заробітної плати працівникам та легалізація доходів – одні з основних напрямків роботи
Нещодавно в приміщенні Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ проведено зустріч з представниками малого і середнього бізнесу з питань легалізації заробітної плати.
Питання легалізації заробітної плати на теперішній час є надзвичайно важливим – зазначила Наталія Щур.
Від неналежного оформлення трудових відносин, перш за все, страждає особа, яка погоджується на таку працю. Адже громадянин працює, отримує певну грошову винагороду та не має можливості на повноцінне забезпечення свого майбутнього. Праця без оформленнятрудових відносин не впливає на стаж роботи і відповідно не дає можливості отримати у подальшому соціальні гарантії.

Щодо права платника податку на податкову знижку у зв’язку з оплатою за навчання – йшлося на проведених практикумах у Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
Впродовж місяця працівники Шевченківського віділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проводили практикуми щодо права платників податку на податкову знижку у зв’язку з оплатою за навчання.

Cеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з актуальних питань
справляння податку на прибуток, ПДВ та рентної плати
В Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з актуальних питань справляння податку на прибуток, ПДВ та рентної плати. З платниками спілкувався завідувач сектору податків і зборів зюридичних осіб Тарас Богданович Хом`як.

Пропонуємо до уваги відповіді на найактуальніші із запитань, з якими звертались під час проведення сеансу „гаряча лінія”:
Чи оподатковуються кошти, отримані неприбутковою бюджетною установою, у вигляді безповоротної фінансової допомоги ?
У які терміни особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, повинна сплатити ПДВ на електронний рахунок?
Чи повинен платник рентної плати за 4 квартал 2016 року подавати звітність за новою формою?
У яких звітних періодах одночасно із декларацією по рентній платі за спеціальне використання води подається копія дозволу на водокористування та статистична звітність про використання води?

Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населения, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти i своєчасності
оплати податків та єдиного соціального внеску
Під час засідання фахівці поінформували, що відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 06.12.2016 р. № 1774-VIII з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата з 01.01.2017 року установлена в розмірі 3200 гривень. Для фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну систему оподаткування, підприємців – платників єдиного податку 2 і 3 груп та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність мінімальна сума єдиного внеску складає 704 гривні на місяць.

Основні зміни у податковому законодавстві,
що набирають чинності у 2017 році
Відповідно до Законів України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення зміндо Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», внесено зміни до податкового законодавства, які набрали чинності 1 січня 2017 року, крім окремих норм, зокрема:
Загальні питання
ü визначено функції Міністерства фінансів України (координація діяльності контролюючих органів, прогноз, аналіз надходження податків, зборів, платежів, видання узагальнюючих податкових консультації тощо);
ü закріплено за районними податковими інспекціями виключно сервісні функції (сервісне обслуговування платників податків, реєстрація та ведення обліку платників податків, об’єктів оподаткування та ведення Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб тощо). Функції контрольно-перевірочної роботи, погашення податкового боргу, розгляду справ про адміністративні правопорушення перенесено на обласний рівень;
ü до 1 липня 2017 року передбачено розробку програмного забезпечення електронного кабінету (дозволить платникам податків листування з контролюючим органом в електронному вигляді – подавати та отримувати документи (податкову звітність, скарги, акти перевірок, заперечення на акт, довідки та інші документи));
ü надано доручення Кабінету Міністрів України до 1 липня 2017 року провести незалежний аудит баз даних та інформаційних ресурсів, що використовуються контролюючим органами та визначити порядок контролю, в тому числі моніторингу, Міністерством фінансів України за адмініструванням контролюючими органами баз даних та інформаційних ресурсів;
ü визначено поняття уповноважена особа контролюючого органу (посадова (службова) особа контролюючого органу, уповноважена керівником такого органу на виконання певних його функцій);
ü встановлено вимогуоприлюднення на сайті ДФС плану-графіку документальних планових перевірок до 25 грудня року, що передує проведенню таких перевірок. Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються Мінфіном;
ü змінено порядок та вимоги до надання податкових консультацій (чинні з 01.04.2017):
зменшено строк безоплатного надання індивідуальних податкових консультацій за зверненням платників з 30 до 25 календарних днів;
запроваджено реєстрацію індивідуальних податкової консультації в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій та розміщенню на сайті ДФС;
надано можливість продовжувати строк розгляду запиту до 10 днів.
ü збільшено критерії належності платника податків до категорії великих платників податків (збільшено показник сплати платежів до державного бюджету за платежами, які контролюються ДФС, з 12 до 20 млн. грн.; та критерій обсягу доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали з 500 млн. грн. до 1 млрд. грн. До переліку суб’єктів додано постійне представництво нерезидента);
ü змінено процедуру розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань чи податкового боргу:
рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань чи податкового боргу понад бюджетний рік приймається ДФС за погодженням з Мінфіном у разі, коли сума, заявлена до розстрочення (відстрочення) становить 1 мільйон гривень та більше;
рішення про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань чи податкового боргу, а також про перенесення строків сплати розстрочених (відстрочених) сум, якщо сума попередньо наданого розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань чи податкового боргу не була погашена приймається за вмотивованим та обґрунтованим рішенням керівника (заступника керівника) Міністерства фінансів;
доповнено новою підставою, за якої виникає право податкової застави, зокрема при розстроченні або відстроченні грошових зобов’язань право податкової застави виникає з дня укладання договору про розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань;
запроваджено формування та ведення реєстру заяв про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу, який щодня оновлюється на сайті ДФС;
ü відмова у реєстрації податкової накладної може бути оскаржена в адміністративному та/або судовому порядку (скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних розглядається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, комісією до складу якої входить представник Міністерства фінансів, протягом 10 календарних днів з дня отримання такої скарги Державною фіскальною службою України);
ü передбачено ліквідацію податкової міліції (у цій частині норми законопроекту набудуть чинності після прийняття Закону щодо створення відповідного органу, який забезпечить запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень об’єктом яких є фінансові інтереси держави);
ü встановлено тимчасовий спеціальний порядок щодо справляння податків і зборів, на період проведення АТО, для платників податків місцезнаходженням (місцем проживанням) яких є тимчасово окупована територія або населені пункти на лінії зіткнення, та/або платників податків, які мають об’єкти оподаткування, з яких сплачуються місцеві податки, збори;
ü передбачено 30 денний строк протягом якого може бути проведена камеральна перевірка та уточнено поняття камеральної перевірки (на сьогодні такий строк встановлений лише по податку на додану вартість);
ü змінено розмір нарахування пені (замість 120 % облікової ставки НБУ 100 %) для пені, яка нараховується платником податків внаслідок самостійного виправлення помилок;
ü приватних виконавців включено до переліку самозайнятих осіб;
ü у зв’язку із змінами до ставок місцевих податків і зборів у 2017 році органи місцевого самоврядування можуть прийняти рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів без врахування вимог до порядку оприлюднення проектів таких рішень до 15 липня року, що передує бюджетному періоду;
ü встановлено, що з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки єдиного податку для платників першої групи, податку на нерухоме майно, відмінне віз земельної ділянки, та збору за місця для паркування транспортних засобів застосовуються з коефіцієнтом 0,5;
ü доповнено новою підставою для проведення документальної позапланової перевірки – у разі якщо платником податків не надано для проведення зустрічної звірки інформацію, визначену у запиті контролюючого органу, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту (виключно з питань, зазначених у запиті);
ü уточнено вимоги до змісту та збільшено терміни для надання платниками податків пояснень на запит контролюючого органу, – 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, неотримання відповіді на який, є підставою для проведення позапланової документальноїперевірки;
ü вилучено як підставу для проведення позапланової документальної перевірки отримання постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора;
ü збільшено на 1 день строк для вручення платнику податків акта (довідки) документальної перевірки;
ü змінено місце подання платниками податків заперечень та/або додаткових документів у разі незгоди з висновками перевірки, а саме до контролюючого органу, який проводив таку перевірку (раніше зауваження подавалися до контролюючого органу за основним місцем обліку);
ü уточнено порядок обрахунку строків для надання заперечення на акт (довідку) перевірки та копій документів до нього – з наступного дня за днем отримання акта (довідки), а також строк для повідомлення контролюючим органом про місце і час проведення розгляду заперечення з 2 до 4 робочих днів до дня їх розгляду, збільшено строк їх розгляду з 5 до 7 робочих днів;
ü змінено порядок проведення зустрічних звірок, зокрема, в частині встановлення 10-денного строку для надання інформації на запит контролюючого органу;
Трансфертне ціноутворення
ü змінено критерії визнання операцій контрольованими:
річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухобліку, збільшено з 50 до 150 млн. грн. за податковий (звітний) рік;
обсяг господарських операцій платника податків з одним контрагентом, визначений за правилами бухобліку, збільшено з 5 до 10 млн. грн. за податковий (звітний) рік;
ü запропоновано визнавати контрольованими господарські операції з нерезидентами особливих організаційно-правових форм, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), та/або не є податковими резидентами країни, в якій вони зареєстровані, як юридичні особи (LLP,LLC);
ü вдосконалено критерії щодо включення країн до Переліку держав (територій), операції з резидентами яких визнаються контрольованими (при формуванні такого переліку враховується такий критерій, як «держави, компетентні органи яких не забезпечують своєчасний та повний обмін податковою та фінансовою інформацією на запити центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику»);
ü запроваджено механізм визначення біржової ціни на підставі форвардного або ф’ючерсного контракту (уточнено визначення поняття “форвардний контракт”, стандартизована форма якого буде затверджуватись Кабінетом Міністрів України);
ü методи встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої рука» приведено у відповідність з рекомендаціями ОЕСР (контрольованими визнаватимуться операції з державами компетентні органи яких не забезпечують своєчасний та повний обмін податковою та фінансовою інформацією, також контролюючий орган України не має права застосовувати під час встановлення відповідності умов контрольованих операцій платника податків принципу “витягнутої руки” інший метод трансфертного ціноутворення, ніж зазначений у договорі про попереднє узгодження ціноутворення, встановлено певні вимоги до документації з трансфертного ціноутворення);
ü вдосконалено вимоги та систематизовано перелік інформації, що має бути відображена у звіті про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення (необхідно надати, зокрема опис структури управління платника податків, схему його організаційної структури; опис діяльності та стратегії ділової активності, що провадиться платником податків, зокрема економічні умови діяльності, аналіз відповідних ринків товарів (робіт, послуг), на яких здійснює свою діяльність платник податків, основні конкуренти; відомості щодо участі платника податків у реструктуризації бізнесу або передачі нематеріальних активів у звітному або попередньому році, з поясненням аспектів цих операцій, що вплинули або впливають на діяльність платника податків тощо);
ü передбачено можливість самостійного коригування ціни контрольованої операції до верхнього або нижнього значення діапазону цін замість медіани діапазону;
ü чітко розмежовано штрафні санкції за неподання та окремо за несвоєчасне подання звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення, що дає можливість уникнути від «подвійного» застосування штрафних санкцій;
ü перенесено з 1 травня на 1 жовтня кінцевий термін подання звіту про контрольовані операції;
ü виключено норму щодо зворотнього коригування податкових зобов’язань;
ü акцентовано, що договір про попереднє узгодження цін укладається не щодо „ціни”, а щодо „ціноутворення”;

Коментарі

Close Search Window

Ваше повідомлення надіслано

Очікуйте на відповідь