Новини|

Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ
Головного управління ДФС у Львівській області інформує:
27 квітня 2017 року у м. Львові Головним управлінням ДФС у Львівській області буде проведено безкоштовний семінар для платників податків Львівської області, які перебувають на обліку в ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, на тему: «Нове в оподаткуванні та звітності. Актуальні питання оподаткування у 2017 році» за участю сертифікованих аудиторів Львівської області.
Початок семінару: 11 год. 00 хв.
Податківці Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ провели засідання «круглого столу» для платників податків
Нещодавно в приміщенні Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ відбулося чергове засідання «круглого столу» для платників податків, на якому податківці ознайомили присутніх з новаціями податкового законодавства.
Так, завідувач сектору податків і зборів з юридичних осіб Тарас Хом`як проінформував про зміни в оподаткуванні податком на додану вартість с/г товаровиробників та термінах реєстрації податкових накладних.
Завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Наталія Щур детально розповіла про зарплатні новації, а саме про збільшення розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму та запровадження нових штрафів за порушення трудового законодавства.
Про зміни в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб, в нарахуванні та сплаті єдиного соціального внеску у 2017 році розповів головний державний ревізор-інспектор Сергій Вацко.
Також завідувач сектору обслуговування платників Роман Думка ознайомив слухачів з роботою «Електронного кабінету платника». Зокрема зазначив, що за допомогою цього сервісу платники мають можливість листуватися з ДФС, контролювати стан розрахунків збюджетом, формувати та подавати податкову звітність, отримувати інформацію з реєстрів електронного адміністрування ПДВ та акцизного податку тощо.
Крім цього нагадали, що до 3 травня 2017 року триватиме кампанія декларування доходів, отриманих у минулому році, зазначили, яка категорія громадян зобов’язана подати декларацію, а хто звільняється від цього обов’язку. Також звернули увагу, що до кінця поточногороку громадяни, які в минулому році здійснювали витрати на навчання, або інші витрати, передбачені Податковим кодексом, мають право скористатися податковою знижкою.
За словами податківців, подати декларацію про майновий стан і доходи можна також скориставшись банером „Декларування доходів”, який розміщений на офіційному порталі територіальних органів ДФС в Львівській області. У ньому розміщено копії нормативно-правових актів, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, інформацію щодо осіб, які зобов’язані подавати декларацію, випадків, коли така декларація не подається, форму річної податкової декларації і зразок її заповнення, порядок подання декларації дляотримання податкової знижки тощо.

У Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області навчали платників подавати звітність засобами E-mail
Під час практикумів, які відбулися у січні 2017 року в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ фахівці ознайомили присутніх з порядком отримання ключів електронного цифрового підпису та з переліком документів, необхідних для отримання послуг ЕЦП.

Офіційна заробітна плата – не виняток, а норма життя
Начальник Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ Андрій Зубрицький провів чергову зустріч з керівними особами підприємств та фізичними особами-підприємцями, які використовують найману працю, щоб ще раз нагадати їм про офіційне працевлаштування найманих працівників та про соціальні гарантії, які вони будуть отримувати.
Андрій Володимирович звернувся до керівників з вимогою не порушувати закон, офіційно оформляти трудові стосунки та виплачувати заробітну плату відповідно до законодавства – прозоро і чесно. Керівник податкової інспекції наголосив, що лише нарахована тавиплачена заробітна плата в розмірі законодавчо встановленого мінімуму дає право працівникові в майбутньому на врахування страхового стажу при призначенні (перерахунку) пенсії. Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків і зборів єгрубим порушенням законодавства України і підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність.
Також наголосив, що встановлений розмір мінімальної заробітної плати на сьогодні – 3200 гривень.
Завершуючи зустріч, Андрій Зубрицький закликав роботодавців подбати про майбутнє своїх працівників шляхом легалізації їхньої зарплати.
Щодо права платника податку на податкову знижку у зв’язку з оплатою за навчання – йшлося на проведених практикумах у Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
Впродовж місяця працівники Шевченківського віділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проводили практикуми щодо права платників податку на податкову знижку у зв’язку з оплатою за навчання.
Легалізація трудових відносин та виплата зарплати на постійному контролі
Змінам у законодавстві щодо оплати праці та дотриманню суб’єктами господарювання вимог законодавства України про працю було приділено особливу увагу під час зустрічі із платниками податків у приміщенні Шевченківської районної адміністрації. Участь у заході взяли представники державних органів влади, Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області та керівники підприємств, бухгалтери, фізичні особи-підприємці.
Гаряча лінія» з питань нарахування та сплати земельного податку та орендної плати фізичними особами
В Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області провели для платників податків сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Порядок нарахування та строки сплати земельного податку та орендної плати за землю фізичними особами».
Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання, з якими платники податків зверталися на «гарячу лінію».
Хто є платниками земельного податку та орендної плати?
Що є об’єктом та базою обкладення земельним податком?
Чи є платником земельного податку суб’єкт господарювання, який орендує будівлю (ії частину)?
Суб’єкт господарювання у 2015 році придбав об’єкт нерухомості за договором купівлі-продажу, в якому визначено площу земельної ділянки під майном, проте право власності на земельну ділянку під цим об’єктом ще не оформлено. Який порядоксправляння земельного податку в цьому випадку?
Який порядок сплати земельного податку фізичною особою у рік придбання земельної ділянки?
Які пільги щодо сплати земельного податку встановлено для фізичних осіб?

Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення – на постійному контролі у Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
Днями у Шевченківській райдержадміністрації відбулась зустріч із суб’єктами господарювання з питань реалізації рішень щодо дотримання норм трудового законодавства.
Зокрема, Наталія Щур нагадала присутнім, що з 1 січня 2017 року збільшено розмір мінімальної заробітної плати до 3200 грн., а розмір прожиткового мінімуму – до 1600 грн. Також повідомила, що за результатами проведеного аналізу баз даних та податкової звітності встановлені факти виплати роботодавцями заробітної плати нижче мінімального розміру, зокрема і тими, які запрошені. В зв’язку з цим, звернула увагу присутніх суб’єктів господарювання на необхідності підвищення розміру заробітної плати своїм найманим працівникам дозаконодавчо встановленого рівня та неухильного дотримання норм трудового законодавства.

Забезпечення вимог законодавства з питань підвищення мінімальної заробітної плати
В Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області систематично проводяться зустрічі із найбільшими платниками податків району. На одній із них начальник Шевченківського відділення Андрій Володимирович Зубрицькийзазначилв, що мінімальна заробітна плата – це гарантований державою розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. До 2017 року мінімальна заробітна плата визначала мінімальний посадовий оклад, який був обов’язковим на всій територіїУкраїни для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

В Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ проведено
«гарячу лінію» з питань декларування
12 квітня цього року у Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Подання декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік».

Пропонуємо відповіді на найбільш актуальні питання, з якими громадяни звертались на «гарячу лінію»:
Кому необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи?
Отримано дохід у вигляді спадщини, яка оподатковується за нульовою ставкою. Чи потрібно фізичній особі-платнику податку подавати річну податкову декларацію?
Чи можна отримати довідку про свої доходи не відвідуючи податкову?
Чи передбачено випадки, коли платник звільняється від подання декларації про майновий стан і доходи?
Які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, повинен подати платник податку до контролюючого органу, щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки, щодо суми коштів, сплачених за навчання?
Чи має право фізична особа, яка переобладнала автомобіль на газ, на податкову знижку?
Власний легковий автомобіль надається в оренду. Чи підлягає отриманий дохід декларуванню?

Про дотримання трудового законодавства – на черговому засіданні комісії з легалізації заробітної плати та зайнятості населення
Дотримання вимог трудового законодавства суб’єктами господарювання, стала головною темою засідання комісії з легалізації заробітної плати та зайнятості населення в Шевченківській районній адміністрації.
У роботі комісії взяли участь представниками Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, органів місцевого самоврядування.
Про дотримання трудового законодавства – на черговому засіданні комісії з легалізації заробітної плати та зайнятості населення
Дотримання вимог трудового законодавства суб’єктами господарювання, стала головною темою засідання комісії з легалізації заробітної плати та зайнятості населення в Шевченківській районній адміністрації.
У роботі комісії взяли участь представниками Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, органів місцевого самоврядування.
Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населения, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти i своєчасності оплати податків та єдиного соціального внеску
Пріоритетною темою сьогодення залишається боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.
Днями в Шевченківській районній адміністрації спільно з представниками Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, органів місцевого самоврядування проведено заслуховування керівників підприємств з питань детінізації заробітної плати, . керівників підприємств з питань заборгованості з виплати заробітної плати.
Основні зміни у податковому законодавстві,
що набирають чинності у 2017 році
Відповідно до Законів України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення зміндо Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», внесено зміни до податкового законодавства, які набрали чинності 1 січня 2017 року, крім окремих норм, зокрема:
Податок на прибуток підприємств
üвизначено безнадійною заборгованість, прострочену понад 360 днів;
üпродовжено дію 25% ліміту для формування резерву під знецінені активи;
üвизначено безнадійною заборгованістю для фізичних осіб заборгованість прострочену строком понад 180 днів, та яка не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (на сьогодні – 50 відсотків);
üзмінено порядок розрахунку об’єктів оподаткування та суми податку на дохід суб’єктів, які здійснюють випуск та проведення лотерей, згідно якого дохід, таких суб’єктів складається з доходу, що залишився після формування призового (виграшного) фонду та суми залишкового призового фонду лотереї станом на 31 грудня кожного року; дохід від з операцій з випуску та розміщення лотерей підлягає оподаткуванню за ставкою 30% (на перехідний період встановлено ставки з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року включно – 18 відсотки; з січня 2018 року по 31 грудня 2018 року включно – 24 відсотки; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року включно – 26 відсотків; з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року включно – 28 відсотків; з 1 січня 2021 року – 30 відсотків);
üпрофспілкові організації звільнено від необхідності подання звіту про використання коштів неприбутковими організаціями, такий звіт подається тільки у разі порушення вимог, встановлених для неприбуткових організацій;
üудосконалено порядок зарахування сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів в рахунок сплати податку на прибуток. Крім того, чітко визначено, що ІСІ не являються платниками авансових внесків з податку на прибуток у разі виплати дивідендів;
üвиключено можливість зарахування сплаченого податку на майно в рахунок сплати податку на прибуток;
üуточнено порядок амортизації основних засобів та нематеріальних активів, нарахування якої здійснюється без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки), проведеної відповідно до положень бухгалтерського обліку;
üпередбачено коригування фінансового результату до оподаткування на суму витрат на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів та нематеріальних активів;
üнадано правові підстави для списання безнадійної дебіторської заборгованості за рахунок резерву сумнівних боргів, яка відповідає ознакам безнадійної заборгованості, визначеним в Кодексі;
üуточнено порядок розрахунку обмеження, так звана «тонка капіталізація» при виплаті процентів нерезидентам, які є пов’язаними особами з платником податку на прибуток (конкретизується, що таке обмеження стосується виключно процентів за борговими зобов’язаннями, які виникли саме перед нерезидентами – пов’язаними особами);
üуточнено положення щодо уникнення подвійного врахування при визначенні фінансового результату до оподаткування доходів або витрат, виникнення яких для цілей оподаткування відбувається після 01.01.2015 року;
üтимчасово зменшено мінімальні допустимі строки до 2 років амортизації для основних засобів групи 4 (машини та обладнання), так звана «прискорена амортизація»;
üзапроваджено на період до 31 грудня 2021 року податкові канікули (застосування нульової ставки податку на прибуток підприємств), для підприємств у яких річний дохід не перевищує 3-х мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати, за умови відповідності критеріям:
утворених в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;
діючих, у яких протягом трьох послідовних попередніх років, щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує 3-х мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від 5 до 20 осіб;
які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів робіт, послуг) становив до 3-х мільйонів гривень тасередньооблікова кількість працівників становила від 5 до 50 осіб;
üподовжено з 01.01.2017 року до 01.07.2017 року строк приведення неприбутковими організаціями установчих документів до вимог ПКУ і подання їх копій до контролюючого органу;
üчітко розмежовані вимоги щодо коригувань об’єкта оподаткування податком на прибуток за контрольованими та не контрольованими операціями, зокрема за операціями з роялті та операціями з придбання у нерезидентів з низькоподаткових юрисдикцій;
üвстановлено оподаткування за ставкою 5 % доходів нерезидентів, отриманих ними у вигляді процентів за позиками (фінансовими кредитами), залученими від розміщення цінних паперів на іноземних біржах, так званих «євро бондів»;
üвстановлено на період з 01.01.2017 по 31.12.2018р.р. звільнення від оподаткування доходів нерезидентів передбачених у пункті 141.4 статті 141 Кодексу (“євробондів”);
üпосилено вимоги до подання податкової звітності – визначено, що фінансова звітність є додатком до податкової декларації та є її невід’ємною частиною та подається як платниками податку на прибуток так й неприбутковими підприємствами, установами та організаціями;
üзапроваджено тимчасове до 1 січня 2025 року звільнення від оподаткування прибутку підприємств – суб’єктів літакобудування та які здійснюють розробку та/або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів та двигунів до них;

Податок на доходи фізичних осіб
üзменшено вдвічі окремі показники, які мають прив’язку до розміру мінімальної заробітної плати, у зв’язку зі збільшенням у 2017 році розміру мінімальної заробітної плати до 3200 гривень;
üзвільнено від оподаткування ПДФО доходів від здавання (продажу) брухту чорних металів (за кодом 7204 УКТ ЗЕД);
üзбільшено до 3 мінімальних заробітних плат суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в вищих та професійно-технічних вітчизняних закладах навчання без оподаткування такої суми ПДФО, а також скасовано необхідність особи, що навчається, відпрацювати 3 роки у особи, яка заплатила за таке навчання;
üзнято обмеження з розміру суми, сплаченої на навчання, яку платник податку може включити до податкової знижки за наслідками звітного року (у 2016 році така сума не перевищувала 1930 грн. на місяць);
üзбільшено з 12 до 24 місяців термін, протягом якого отримувач може використовувати цільову благодійну допомогу, надану на лікування без оподаткування такої суми ПДФО;
üунормовано визначення інвестиційного прибутку від операцій з державними цінними паперами з урахуванням курсових різниць;
üрозширено перелік витрат фізичної особи – підприємця від провадження господарської діяльності, водночас ні до доходу, ні до витрат фізичної особи – підприємця не включаються суми акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами; (на суми податків, зборів, які пов’язані з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (крім ПДВ для фізичної особи – підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, ПДФО з доходу від господарської діяльності, податку на майно); суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку встановлених законом; платежів, сплачених за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичної особи – підприємця; одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з господарською діяльністю фізичної особи – підприємця);
üфізичній особі – підприємцю надано право на амортизацію основних засобів, що використовуються у діяльності (крім житлової нерухомості та автомобілів);
üплатнику податку надано право розстрочки на сплату протягом трьох років суми податкового зобов’язання, нарахованого на суму боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит);
üвизначено, що з доходів, що виплачуються підприємцям (незалежно від системи оподаткування), місцезнаходженням або місцем проживання яких є територія АТО або населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, податкові агенти повинні утримувати податок на доходи фізичних осіб у джерела виплати;

Коментарі

Close Search Window

Ваше повідомлення надіслано

Очікуйте на відповідь