Новини|

Щовівторка та щочетверга з 10.00 год. до 11.00 год. кваліфікованими спеціалістами Головного управління ДФС у Львівській області здійснюється надання безоплатної первинної допомоги особам з питань, що належать до компетенції контролюючого органу.

Прийом осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги, здійснюється посадовими особами управління правової роботи Головного управління ДФС у Львівській області у приймальні громадян, яка розміщена за адресою: м.Львів, вул. Стрийська, 35, кімната 105.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

 1) надання   правової    інформації;

 2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

 3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру(крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Cкорочено термін надсилання податкових декларацій поштою

Відповідно до Закону України від 17.07.2015 року № 655 -VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків», з 1 вересня 2015 року термін надсилання податкових декларацій становить п’ять днів. Раніше, таке відправлення здійснювалось не пізніше ніж за десять днів до закінчення установленого строку подання податкової декларації.

Також звертаємо увагу, що податкова декларація відправляється на адресу відповідного контролюючого органу за місцем реєстрації платника податку. При поданні податкової звітності в електронній формі, така звітність повинна бути подана не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Нова форма авансового звіту

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.09.2015 № 841 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання»

Наказом затверджено:

– форму Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт;

– Порядок складання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт.

Крім цього, визнано таким, що втратив чинність, наказ Міндоходів від 24.12.13 р. № 845 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання».

Оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

Наказом Державної фіскальної служби України від 29.10.15 р. № 829 затверджено оновлений Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

До Реєстру увійшли реєстратори розрахункових операцій, дозволені до первинної реєстрації, а також реєстратори розрахункових операцій, первинна реєстрація яких заборонена.

Усього до Реєстру увійшло 140 моделей реєстраторів розрахункових операцій.

Крім того, визнано таким, що втратив чинність, наказ Державної фіскальної служби України від 09.07.15 р. № 485 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій».

Спрощена система для іноземців

Нормами Податкового кодексу України передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами.

Фізичні особи – іноземці або особи без громадянства, які зареєстровані суб’єктами господарської діяльності, можуть обрати спрощену систему оподаткування, якщо вони відповідають сукупності критеріїв, що передбачені ПКУ для можливості її застосування.

Про подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку

Державною фіскальною службою України в листі від 21.10.2015 р. N 38881/7/99-99-15-02-01-17 надано роз’яснення щодо подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку, в якому проінформовано, що 13.08.2015 р. набрав чинності Закон України від 17 липня 2015 року N 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі – Закон № 652).

Платники податку на прибуток, які сплачують авансові внески за результатами 2014 року та за підсумками трьох кварталів 2015 року не отримали прибуток або отримали збиток, мають право подати податкову декларацію за три квартали 2015 року та припинити сплату авансових внесків з грудня 2015 по травень 2016 року.

Зміни у Законі України «Про звернення громадян»

З 28.10.2015 набрала чинності у новій редакції стаття 5 Закону України «Про звернення громадян», згідно з якою звернення може бути усним чи письмовим.

Громадянин може викласти своє звернення до територіальних органів Головного управління ДФС у Львівській області через:

– використання мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку на поштові скриньки  

– поштою або передати особисто чи через уповноважену особу до органу ДФС;

– особистий прийом керівництвом чи посадовими особами органу ДФС.

Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, –  невідкладно, але непізніше п’ятнадцяти дніввід дня їх отримання.

За десять місяців 2015 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова розглянуто 39 звернень громадян

З початку 2015 року до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова  Головного управління ДФС у Львівській області надійшло 39 письмових звернень. Скарги за зазначений період не надходили.

Основні питання, які були порушені у зверненні стосувалися:

      –  податку на доходи фізичних осіб –  13  звернень;

      –  контрольно-перевірочної роботи –  13 звернень;

      –  єдиний податок для суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб – 6 звернень;

      –  плати за землю – 2 звернення;

      –  реєстрації та обліку платників податків – 2 звернення;

      – оподаткування доходів підприємницької діяльності (загальна система        оподаткування) –  1 звернення;

      –  податку на додану вартість – 1 звернення;

      –  реструктуризації податкового боргу (відстрочення або розстрочення сплати податкового боргу, а також часткове його списання) -1 звернення.

Податкова консультація може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію

У січні-жовтні 2015 року працівниками ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області надано платникам податків 1405 податкових консультацій, в тому числі 1397 – усних консультацій та 8 – письмових.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отримати безкоштовно усну консультацію можна в Центрі обслуговування платників за адресою: м. Львів, вул. Стрийська,35 (зал№3), а також за телефоном (032) 297-39-04.

«Пульс » працює

            З початку 2015 року до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області надійшло 10 інформаційних карток по телефонних зверненнях на сервіс «Пульс». Платникам оперативно надано відповідь з інформацією про вжиті заходи.

            Нагадуємо, номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс» ДФС України для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.

Право кожного на отримання публічної інформації

            У січні-жовтні 2015 року до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області надійшло 25 запитів про надання публічної інформації (20 – скеровано  поштою, 2 – наручно, 3 – електронною поштою). На 25 запитів надано відповідь (по  – 5 задоволено, по 20 – відмовлено   відповідно до ст. 6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»).

До ДПІ у Шевченківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області запит можна надіслати за адресою: 79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35,  електронною поштою на скриньку lv.pub.sh@sfs.gov.ua або зателефонувавши (032) 297-31-74.    

Надійшло до бюджету майже 20 млн. гривень військового збору

У січні-жовтні 2015 року платники ДПІ у Шевченківському районі м. ЛьвоваГУ ДФС у Львівській області сплатили до державного бюджету 19,8 млн. грн. військового збору, в тому числі у жовтні – 2,3 млн. грн.  

Отримати консультацію щодо адміністрування військового збору та інших податків можна в  Центрі обслуговування платників, за адресою: м.Львів, вул. Стрийська,35 (зал №3).

З початку року на розрахункові рахунки платникам відшкодовано понад 35 млн. гривень ПДВ

У жовтні 2015 року від платників, які перебувають на обліку в ДПІ у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області, надійшло до бюджету податку на додану вартість у сумі 15млн. грн.                        Загалом з початку 2015 року платниками інспекції до державного бюджету сплачено 132,5млн. грн. податку на додану вартість.

За січень-жовтень 2015 року платниками задекларовано до бюджетного відшкодування по ПДВ 30,8 млн.грн. та відшкодовано на розрахункові рахунки платникам 35,6 млн.грн..  

У жовтні 2015 року 100 суб’єктів господарювання відкрили свій бізнес у Шевченківському районі м. Львова

            Станом на 01.11.2015 в ДПІ у Шевченківському районі м. ЛьвоваГУ ДФС у Львівській області перебуває на податковому обліку 5227 юридичних та 10490 фізичних осіб платників податків.

            У жовтні 2015 року взято на облік нових 100 платників податків, в тому числі 18юридичних та82фізичнихосіб.

Припинено державну реєстрацію за відповідний період 3 юридичним та 35 фізичним особам.

Проведено 19 перевірок платників податків

У жовтні 2015 року управлінням податкового аудиту ДПІ у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області  проведено 19 документальних перевірок юридичних осіб, у тому числі планових – 3 та позапланових – 16.За результатами перевірок донараховано 4105 тис. грн.

Звертаємо увагу, тривалість документальної планової перевірки не повинна перевищувати 30 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 робочих днів, інших платників податків – 20 робочих днів.

Продовження строків проведення документальної планової перевірки можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків – не більш як на 10 робочих днів.

Платники Шевченківського району м. Львова поповнили бюджет на 442,7 млн. грн. ЄСВ

За 10 місяців 2015 року платниками ДПІ у Шевченківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області було перераховано до бюджету 442,7 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 57,7 млн. грн. перевищило минулий рік.

            Зокрема, у жовтні до бюджету сплачено 51,2 млн. грн. ЄСВ.

Понад 50 мільйонів гривень сплачено до місцевого бюджету платниками єдиного податку

            Протягом січня-жовтня 2015 року платниками ДПІ у Шевченківському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплачено до бюджету 50,7 млн. грн. єдиного податку (11,4 млн. грн. – юридичними та 39,3 млн. грн. – фізичними особами).

            Минулорічний показник надходження єдиного податку перевищено на 15,2 млн. грн. 

Коментарі

Close Search Window

Ваше повідомлення надіслано

Очікуйте на відповідь