Новини|

Як відрізнити фальсифікат від оригінальної продукції

Щоб захистити себе від купівлі підробленої алкогольної продукції, споживачам необхідно звертати увагу на такі ключові аспекти, як марка акцизного податку, закупорка, етикетка та тара, в яку розлито алкоголь.

На легальній продукції акцизна марка клеїться лише у строго призначеному для її розміщення місці: збоку на горловині пляшки поверх ковпачка і знову на горловину пляшки.

Етикетка та контретикетка повинні міцно триматися на пляшці. Під етикеткою не повинно бути повітряних утворень і складок. Усі написи мають бути чіткими, містити повну та достовірну інформацію.

Для визначення, чи відповідає закорковування пляшок заводському виготовленню, потрібно візуально оглянути закупорку.

Шановні платники податків!

21 липня 2016 року у м. Львові Головне управління ДФС у Львівській області проведе безкоштовний семінар для платників податків-юридичних осіб Львівської області на тему: «Звітність за перше півріччя 2016 року. Актуальні питання оподаткування та бухгалтерського обліку».

Початок семінару: 11 год. 00 хв.

Початок реєстрації: 10 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал в цокольному приміщенні адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області.

Запрошуємо взяти участь у семінарі усіх зацікавлених.

Просимо здійснити попередню реєстрацію за адресою: https://docs.google.com/forms/d/1ETxTlINYU2Iq85rTtFQ427Wf9d_HzUlSEFzPpBHjPoM/viewform.

В Електронному кабінеті платника з’явилися нові сервіси

З 1 липня поточного року для платників єдиного внеску розширено функціонал електронного сервісу «Електронний кабінет платника» Нові можливості кабінету забезпечують повний спектр послуг для суб’єктів спрощеної системи оподаткування (І та ІІ група) щодо подання звітності відповідно до вимог чинного законодавства. 

Користуючись режимом приватної частини «Введення звітності», платники мають змогу створити та надіслати до контролюючих органів в електронному вигляді: 

– податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи; 

– податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (податковий розрахунок за ф. 1-ДФ); 

– звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; 

– повідомлення про прийняття працівника на роботу. 

За результатами обробки звітності квитанції 1 та 2 розміщуються в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує,що 01.07.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.05.2016 № 503

яким внесено зміни, зокрема, до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (далі – Порядок № 1307). 

Порядок № 1307 доповнено нормами, якими передбачено, що у разі якщо операції, визначені п. 44 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України, мають безперервний або ритмічний характер постачання.

Крім того, Наказом № 503 внесено зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21. 

Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області інформує, що 01.07.2016 набрав чинності Закон України від 28 квітня2016 року № 1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій»

Змінами, внесеними Законом № 1411, передбачено оподаткування сум пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету. При цьому ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18%.

Крім того, підлягають оподаткуванню пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Зазначені зміни не застосовуються до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється дія статті 10 Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Понад 115 мільйонів гривень ПДФО надійшло

до місцевого бюджету Шевченківського відділення 

За шість місяців поточного року платники податків Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області забезпечено в місцевий бюджет – 115,5 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 41,5 млн. грн. більше у порівнянні з минулим роком. До державного бюджету надійшло 38,5 млн. грн., що на 13,9 млн. грн. перевищило минулорічний показник. 

В загальній сумі надходжень податків та зборів до місцевого бюджету, частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб протягом січня-червня 2016 року склала 47,0 відсотка, від загальної суми надходжень, до державного бюджету – 14,98 відсотка. 

У червні до місцевого бюджету надійшло 25,1 млн. грн. ПДФО, що становить 128,2 відсотка від планових показників.

За 6 місяців 2016 року місцевий бюджет Шевченківського району отримав 

майже 40 млн. грн. земельного податку 

Юридичні особи спрямували до бюджету 35,6 млн. грн. плати з землю та орендної плати,   фізичні особи – підприємці та громадяни – 4,2млн. гривень. 

Нагадаємо, що згідно з п. 286.5 статті 286 Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку, а сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5 ст.287 ПКУ). 

Фізичні особи несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю, таким чином, якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 ПКУ. 

Понад 247 мільйонів гривень податкових платежів надійшло

до місцевого бюджету 

Протягом півріччя 2016 року платники податків, які перебувають на обліку в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області перерахували до місцевого бюджету 247,8 млн. грн. податкових платежів.

Основними джерелами наповнення місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб – 115,5 млн. грн., єдиний податок – 48,2 млн. гривень., плата за землю – 39,8 млн. гривень.

За перше півріччя 2016 року роботодавці Шевченківського району перерахували майже193 млн. грн. єдиного соцвнеску 

З початку 2016 року платниками Шевченківського відділення личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області було перераховано до бюджету 192,97 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. 

 Зокрема, у червні до бюджету сплачено 39,7 млн. грн. ЄСВ. 

Надходження військового збору становить 15,1 млн. гривень 

У січні-червні 2016 року платники Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплатили до державного бюджету 15,1 млн. грн. військового збору. 

Справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Цей обов’язковий платіж запроваджено за ставкою 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Нагадуємо! Звітність з ЄСВ за червень 2016 року – за новою формою 

Звітність з ЄСВ за звітний період «червень 2016 року» подається за новою формою, яка затверджена Наказом  Міністерства фінансів України від 14.04.2015р. №435 (у редакції наказу від 11.04.2016р. № 441). 

Задекларовані суми ПДФО та військового збору

необхідно сплатити до 1 серпня 2016 року 

Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що згідно з нормами Податкового кодексу України, громадяни, які задекларувала доходи, отримані впродовж минулого року, повинні самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ними податкових деклараціях.

«Круглий стіл» з представниками Пенсійного фонду 

01 липня 2016 року заступник начальника – начальник Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Зубрицький Андрій Володимирович провів засідання «круглого столу» за участі представників Пенсійного фонду. Під час заходу було обговорено Електронні послуги, які може отримати користувач Веб – порталу Пенсійного фонду та Електронні сервіси фіскальної служби. 

«Гаряча лінія» – слухає!

Під час чергового сеансу телефонної «гарячої лінії» на запитання платників податків відповідав завідувач завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Щур Наталія Іванівна.

Яким чином фізичні особи обчислюють та сплачують транспортний податок? 

Згідно з п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI із змінами та доповненнями обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. 

Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ визначено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком). 

Яким чином платник може виправити помилку в декларації з податку на нерухоме майно, якщо невірно вказано тип об’єкта нерухомості? 

У разі, якщо платник податку після граничного терміну подання Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація) виявив помилку, то він має право виправити її шляхом подання Декларації з типом «Уточнююча». 

Також повідомляю, що разом з уточнюючою Декларацією обов’язково подається уточнений додаток до Декларації «Відомості про наявні об’єктижитлової та/або нежитлової нерухомості. 

До якої дати юридична особа повинна сплачувати земельний податок у разі припинення права постійного користування земельною ділянкою державної або комунальної власності? 

У разі припинення права постійного користування земельною ділянкою державної або комунальної власності юридична особа сплачує земельний податок за фактичний період перебування землі у користуванні у поточному році, тобто до дати припинення права постійного користування земельною ділянкою, що оформлено відповідно до законодавства. 

Чи можна ще скористатися правом на податкову знижку?

Для отримання права на податкову знижку чинне законодавство дозволяє громадянам надавати декларацію про свої доходи за минулий рік  протягом поточного року, а саме до 31 грудня 2015 року. Витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, визначені у ст. 166 Податкового кодексу, зокрема, це плата за навчання, сума витрат на сплату страхових платежів і пенсійних внесків, частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, тощо. 

«Гаряча лінія» – слухає!

Під час чергового сеансу телефонної «гарячої лінії» на запитання платників податків відповідав завідувач сектору обслуговування платників Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Думка Роман Тарасович.

Чи потрібно переукладати договір про визнання електронних документів у разі зміни найменування юридичної особи? 

Договір про визнання електронних документів укладається відповідно до норм Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону України від 22 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» та положень Інструкції з підготовки та подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за № 320/15011 (далі – Інструкція). 

Додаток 1 до Інструкції визначає текст примірного договору про визнання електронних документів (далі – Договір), в якому зазначається, зокрема найменування платника податків – юридичної особи.

У разі зміни найменування юридичної особи, платнику необхідно переукласти Договір з дотриманням умов, визначених абз. 2-4 п.п. 7.1 п. 7 розділу III Інструкції. 

Які дії платника єдиного податку, якщо змінився вид діяльність?

Територіальні органи ДФС здійснюють реєстрацію суб’єкта господарювання як платника єдиного податку шляхом внесення відповідних записів до Реєстру, які, зокрема, містять інформацію щодо декларованих платником видів господарської діяльності. Тому у випадку зміни видів діяльності, платник складає та подає у довільній формі відповідну заяву. Хоча, Кодексом не встановлено конкретний строк подання такої заяви, Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ рекомендує подавати заяву про зміну видів господарської діяльності першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, аналогічно до положень Кодексу про відмову від спрощеної системи оподаткування. 

Чи потрібно підприємцю, який припиняє підприємницьку діяльність, закривати рахунки у фінансових установах? 

Відповідно до п.п. 1 п. 11.22 розд. XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462 (далі – Порядок), підставою для зняття фізичної особи – підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням, або за судовим рішенням, або у разі її смерті, або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою, а також відомості відповідної реєстраційної картки. 

Дата зняття з обліку фізичної особи – підприємця відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця. Дані про зняття з обліку платника податків фіксуються в журналі за формою № 6-ОПП. Номер зняття з обліку відповідає номеру відповідного запису в журналі за формою № 6-ОПП. 

 «Гаряча лінія» – слухає!

Під час чергового сеансу телефонної «гарячої лінії» на запитання платників податків відповідав головний державний ревізор – інспектор сектору податків і зборів з юридичних осіб Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Санницький Микола Михайлович. 

Про сплату земельного податку фізичними особами говорили за «круглим столом » в Шевченківському відділенні

Днями у Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ завідувачем сектору податків і зборів з фізичних осіб Наталією Щур проведено «круглий стіл» з громадськістю. 

Під час якого керівник структурного підрозділу зазначила, що плата за землю, відповідно до норм Податкового кодексу, є складовою податку на майно та належить до місцевих податків. Тому, при визначені розміру податку та наявних пільг необхідно звертатися до рішень місцевих рад про встановлення місцевих податків та зборів. 

За «круглим столом» у Шевченківському відділенні 

Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області 

В Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській завідувач сектору податків і зборів з юридичних осіб Хом`як Тарас Богданович провів «круглий стіл» з представниками малого та середнього бізнесу. 

Особливу увагу було звернено на зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість. 

Тарас Хом`як зазначив, що з 1 липня 2016 року (дня оприлюднення в «Офіційному віснику України») набрав чинності наказ Міністерства фінансів України  від 25.05.2016р. № 503, яким внесено зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, яке регулюється наказом Мінфіну від 14.11.2014р. № 1130. 

На порядку денному – боротьба

з нелегальним працевлаштуванням та «зарплатою у конвертах»

З метою боротьби з нелегальним працевлаштуванням та «зарплатою у конвертах» нещодавно в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проведено заслуховування платників, які згідно з поданою звітністю з єдиного внеску виплачують заробітну плату на рівні або менше встановленого чинним законодавством мінімуму.

Ця тема вже не вперше обговорюється, оскільки є непоодинокі факти коли роботодавці офіційно не реєструють працівників, або рівень їх заробітної плати не відповідає законодавчо встановленому. 

Практикум у Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області для платників податків щодо податкових змін 

Провела практикум та ознайомила присутніх з основними змінами головний державний ревізор – інспектор  сектору податків і зборів з юридичних осіб Черевко Світлана Євгенівна. 

Світлана Черевко проінформувала учасників практикуму про зміни у податковому законодавстві. Особливу увагу звернула на  питання адміністрування ПДВ, спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських виробників тощо. 

Світлана Євгенівна повідомила  про те, що з 1 липня 2016 року (дня оприлюднення в «Офіційному віснику України») набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 25.05.2016р. №503, яким внесено зміни до податкової звітності з податку на додану вартість, яка затверджена наказом Мінфіну від 28.01.2016р. № 21. 

Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населения, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти i своєчасності

оплати податків та єдиного соціального внеску

06 липня 2016 року в Шевченківській районній адміністрації спільно з представниками Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, органів місцевого самоврядування проведено заслуховування керівників підприємств з питань детінізації заробітної плати,  керівників підприємств з питань заборгованості з виплати заробітної плати.

Задекларовані суми ПДФО та військового збору

 необхідно сплатити до 1 серпня 2016 року 

Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що згідно з нормами Податкового кодексу України, громадяни, які задекларувала доходи, отримані впродовж минулого року, повинні самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ними податкових деклараціях. 

В той же час, у разі, якщо платник податків з будь-яких причин не встиг в цьому році задекларувати доходи, отримані впродовж 2015 року до кінцевого терміну подання – 4 травня 2016 року, норми Податкового кодексу України передбачають можливість подання декларації про доходи у термін до 01.08.2016 з мінімальними фінансовими санкціями. 

Про легалізацію заробітної плати під час зустрічі в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області

У Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області 08 липня 2016 року спільно з представниками органів місцевого самоврядування проведено заслуховування платників, які згідно з поданою звітністю з єдиного внеску виплачують заробітну плату на рівні або менше встановленого чинним законодавством мінімуму.

Нагадуємо! Звітність з ЄСВ за червень 2016 року – за новою формою 

Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про те, що звітність з ЄСВ за звітний період «червень 2016 року» подається за новою формою, яка затверджена Наказом  Міністерства фінансів України від 14.04.2015р. №435 (у редакції наказу від 11.04.2016р. № 441). 

«Легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості є одним з основних завдань сьогоднішнього дня»

11 липня 2016 року в Львівській міській раді відбулась зустріч щодо легалізації заробітної плати.

У нинішніх кризових умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.

Граничний термін сплати авансового внеску по транспортному податку юридичними особами за другий квартал – 29 липня 

Юридичні особи – платники транспортного податку  самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. 

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником транспортного податку подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності. 

Юридичні особи сплачують транспортний податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. 

За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. 

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року транспортний податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досягне п’яти років. 

Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населения, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти i своєчасності

оплати податків та єдиного соціального внеску

13 липня 2016 року в Шевченківській районній адміністрації спільно з представниками Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, органів місцевого самоврядування проведено заслуховування керівників підприємств з питань детінізації заробітної плати,  керівників підприємств з питань заборгованості з виплати заробітної плати.

Комісія з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населения, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти i своєчасності

оплати податків та єдиного соціального внеску

20 липня 2016 року в Шевченківській районній адміністрації спільно з представниками Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, органів місцевого самоврядування проведено заслуховування керівників підприємств з питань детінізації заробітної плати,  керівників підприємств з питань заборгованості з виплати заробітної плати.

На порядку денному – боротьба

з нелегальним працевлаштуванням та «зарплатою у конвертах»

З метою боротьби з нелегальним працевлаштуванням та «зарплатою у конвертах» 22.07.2016 в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проведено заслуховування платників, які згідно з поданою звітністю з єдиного внеску виплачують заробітну плату на рівні або менше встановленого чинним законодавством мінімуму.

Ця тема вже не вперше обговорюється, оскільки є непоодинокі факти коли роботодавці офіційно не реєструють працівників, або рівень їх заробітної плати не відповідає законодавчо встановленому. 

Якщо помилково виписали дві податкові накладні 

Шевченківське відділення Личаківської ОДПІ нагадує платникам ПДВ порядок виправлення помилки у випадку складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів чи послуг та реєстрації їх в ЄРПН. Отож, з метою виправлення допущеної помилки, платник має право скласти розрахунок коригування до помилкової (другої) податкової накладної. При цьому у полі “Дата складання” зазначається дата, на яку було виявлено помилку щодо зайвої податкової накладної, а у графі 2 такого розрахунку зазначається: “Виправлення помилки”. 

Звертаємо увагу на те, що відповідно до п. 22 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015р. №1307, такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику. 

Чи реєстрація податкових накладних, що надаються покупцям – платникам ПДВ є обов’язковою?

Платник ПДВ на дату виникнення податкових зобов’язань зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН. У разі порушення платником ПДВ термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних, які підлягають наданню платникам ПДВ, незалежно від того, які операції здійснює покупець (пільгові, оподатковувані чи які не є об’єктом оподаткування ПДВ) до такого платника ПДВ застосовуються штрафні санкції, визначені статтею 120 1. Кодексу. 

Пенсії, які перевищують 10740 гривень, підлягають оподаткуванню 

З 1 липня поточного року набирає чинності Закон України від 02.06.2016 р. № 1411-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій”. 

Отже, починаючи з 1 липня пенсії (включаючи суму їх індексації) або щомісячне довічне грошове утримання, які перевищують 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність підлягатимуть оподаткуванню,  в частині такого перевищення (у 2016 році  ця сума становить  10740 грн).  

Сума перевищення буде оподатковуватись за ставкою 18 відсотків. Відповідно вказана частина доходу також  підлягатиме оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 відсотка. 

Нововведення не поширюються на пенсії, призначені учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. 

Коментарі

Close Search Window

Ваше повідомлення надіслано

Очікуйте на відповідь