14 жовтня в Україні відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Захисника України, День Українського Козацтва та День створення УПА.

Саме тому у середу, 14 жовтня, на 12:00 запрошуємо брюхівчан вшанувати пам’ять воїнів Української Повстанської Армії біля криївки на Круковій Горі. Настоятелі чотирьох брюховицьких церков відправлять поминальний молебень, а церковний хор виконуватиме повстанські пісні.

Нагадаємо, що  8 грудня 2019 р. на Круковій Горі у смт. Брюховичі відбулося освячення криївки воїнів УПА.  Криївка є відтворенням укриттів під землею, які облаштовували воїни Української Повстанської Армії, діючи у підпіллі під час і після Другої світової війни. Справжня криївка знаходилася поруч.

освячення криївки на Круковій Горі у смт. Брюховичі, грудень 2019 р.

Ініціатором відновлення криївки, яка знаходилася тут у 40-х роках минулого століття, став місцевий мешканець Володимир Стадник. Пошук інформації про місце загибелі трьох упівців провів депутат Брюховицької селищної ради, автор проекту Андрій Боднар. Зібрати дані про криївку допомогла брюхівчанка Галина Крук. Кінцева реалізація проекту стала можливою завдяки перемозі проекту відновлення криївки у Конкурсі місцевих ініціатив від Львівської обласної ради, що передбачає співфінансування проекту спільно з Брюховицькою селищною радою.

Запрошуємо вшанувати пам’ять борців за волю України!

Детальніше про відкриття криївки – за посиланням.