Новини|

Заклад дошкільної освіти «Лісовий Дзвіночок» № 143 м. Львова (далі – садок) розташований у Брюховичах за адресою вул. Антона Макаренка, 9 на просторій території. Садок включає три приміщення: у двох навчаються дітки, у третьому – розташована кухня. Головне приміщення (адміністративний корпус) – це польська вілла, яка збереглася з початку ХХ ст. (збудована в період з 1901 по 1914 рр.) і має назву «Вілла «Манру» (польск. – willa «Manru»).

Фото: https://www.lvivcenter.org/pl/uid/picture/?pictureid=4047

У садочку навчається і виховується 240 дітей віком від 2-х до 6-х років (згідно Статуту садочку). Налічується 6 вікових груп, кожна з яких має свою назву (наприклад, «Калина» або «Сонечко»): 5 груп – дошкільного віку, 1 група – раннього віку.

У кожній груповій кімнаті – ремонт, і до деталей продуманий ігровий простір для дітей. Біля ігрових кімнат обладнані «міні-кухні», де можна підготувати напої та перекуси між основними прийомами їжі.

Вбиральні пристосовані спеціально для дітей: у них облаштували низенькі вішаки з кольоровими рушниками для рук (для кожної дитини – свій. А розрізнити, де чий, можна за наклейкою над вішаком), раковини з дзеркалами розташовані також низько для зручності дітей.

Нещодавно на подвір’ї садочку облаштували два нових павільйони, де діти можуть проводити час, коли знаходяться на вулиці.

Директор садочку, депутат Львівської міської ради пані Богдана Іванівна Зубрицька очолює садок з 1986 року. За цей період садок кардинально змінився: у одному з приміщень повністю зробили ремонт, облаштували актовий зал, де проводяться виступи дітей, «ранки» та різні заходи, впорядкували територію, провели ремонт дороги, яка веде до садочку (вул. А. Макаренка). Підвал садочку перетворили на пральню та, відповідно до правил безпеки, на укриття.

«Безумовно багато в чому допомагають батьки дітей – хто, в якій сфері має можливість. Дякуючи небайдужим батькам маємо можливість брати участь в реалізації мікропроектів від Львівської обласної ради – в цьому велика подяка депутату Львівської обласної ради Івану Собку! Раніше ми навіть не знали, що існує такий конкурс!

Залучаємо кошти і завдяки благодійним заходам. У жовтні ми проводили Осінню ярмарку, де батьки організували ярмарок їжі – для дітей та гостей свята. Завдяки такій невигадливій ідеї на благо садочку вдалося зібрати 33 000 грн.!», – розповіла Богдана Іванівна.

«Великий об’єм робіт було зроблено в останні кілька років за сприяння Брюховицької селищної ради та Львівської міської ради: центральне водопостачання, нова кухня, ремонт санвузлів, ремонт під’їзної дороги та облаштування паркувальних місць, ремонт музичного залу, закупівля нових кухонних меблів та різного інвентарю для дітей, зараз починається також ремонт укриття. Окрема вдячність селищному голові Брюхович, який «повернувся» лицем до дітей: постійно враховує потреби садочку і ніколи не відмовляє у наших зверненнях стосовно підтримки та допомоги», – додає Богдана Іванівна.

Колектив “Лісового Дзвіночка”

«Знайти в бюджеті кошти – це не найскладніше. Основне – це обговорення проблем, звернення з вимогою їх вирішити. Коли директор повідомляє, що саме необхідно для садочку, звичайно, ми не завжди можемо допомогти. Але коли питання піднімається вчасно, обґрунтовується, то можна шукати шляхи його вирішення, підключати місцевих підприємців, брати участь у проектах від Львівської обласної та Львівської міської рад», – каже селищний голова Брюхович Володимир Доманський.

Володимир Доманський на випускному у садочку, травень 2019 р.

Найкраще підтвердження спільно докладених зусиль – усміхнені обличчя дітей садочку 🙂

Інформація про віллу: https://fbc.pionier.net.pl/details/nnl7b24

Фото: Facebook-сторінка ЗОД “Лісовий Дзвіночок”, Брюховицька селищна рада

Коментарі

Close Search Window

Ваше повідомлення надіслано

Очікуйте на відповідь