Новини|

19 грудня 2020 р. відбулася посвята у пластуни групи для дівчаток у Брюховичах. Самі заняття (або «сходини» – як кажуть пластуни) проводилися ще з вересня – для того, щоб учасники групи стали новаками (офіційними учасниками). Зараз заняття продовжуються.

У Брюховичах зібрали групу найменших – новаків (новачок). Це вік від 6 до 11 років. Групу дівчаток веде один «виховник» – брюхівчанка Анна Горбатко. Новачки називають Анну «сестричкою».

«На сходинах розповідається про «Пласт», в загальному про Україну, – це все в ігровій формі або проводяться майстерки, говоримо про еко-пластування, про таборування, багато розповідаємо про Брюховичі, а ще про те, як бути зарадним», – каже Анна.

Кожні сходини розпочинаються у строгому порядку – із построю та вітання. Приходити у пластунському строї (формі) не обов’язково, але на сходинах майже усі дівчатка із жовтою хусточкою, яка має бути пов’язана на шиї однаково у всіх.

Сходини проводяться один раз на тиждень у Народному домі смт. Брюховичі. На разі, у Брюховичах діють лише одна група дівчаток та одна група хлопчиків, оскільки Анна Горбатко та Остап Жовківський, є першими виховниками саме для брюховицького Пласту, минулого року вони проходили спеціальний вишкіл в Івано-Франківську.

Нагадаємо, що сходини групи Пласту для хлопчиків у Брюховичах проводяться вже майже рік.

Коментарі

Close Search Window

Ваше повідомлення надіслано

Очікуйте на відповідь