Без категорії|

З 25-го жовтня по 25-те грудня 2019 року триватиме громадське слухання щодо врахування громадських інтересів про затвердження Брюховицькою селищною радою символіки Брюхович: герба, прапора та дати святкування Дня селища.

Г Е Р Б (оновлено 05.11.)

На даний час  офіційний герб селища затверджений ухвалою Брюховицької селищної ради від 26.09.1991 р.:

Герб було розроблено членами Українського Геральдичного Товариства Андрієм Гречилом та Іваном Сварником: герб змальований з першої офіційної печатки «громади Брюхович» з документу за 1859-ий рік, де було зображено три ялинки (середня – найвища, дві інші – меншої висоти).

В додатку до ухвали селищної ради від 26.09.1991 р. зазначається, що герб «символізує Брюховичі, як курорт, і вказує на виникнення й сьогоднішнє розташування селища серед густих лісів» (висновок Українського Геральдичного Товариства – прим. авт.)

Герб, який пропонуємо до обговорення, розроблений  Дмитром Вознюком на основі попереднього (діючого) герба: додано напис «1444» – як рік, від якого обчислюється заснування Брюхович. Зображення цифр на козацькому полотні взято із малюнку брюховицького герба, виконаного місцевим художником Володимиром Гоєм (малюнок знаходиться у Брюховицькій селищній раді).

Ознайомитися з ухвалою Брюховицької селищної ради від 26.09.1991 можна за посиланням, натиснувши тут.

П Р А П О Р

Діючий прапор (хоругва) Брюхович, як і герб, затверджений ухвалою Брюховицької селищної ради від 26.09.1991. За висновком Українського Геральдичного Товариства (додаток до ухвали від 26.09.1991 р.), «хоругва Брюховицької селищної ради становить собою прямокутне полотнище із співвідношення сторін 1:1, розділене горизонтально: верхня частина – ¾ висоти – білої барви, нижня частина – ¼ висоти – зеленої. На білому тлі зображення трьох зелених ялинок, середня з яких вища від двох інших».

Новий прапор Брюхович створений на основі попереднього прапора, затвердженого у 1991 р.: змінено відтінки кольорів та додано напис «1444» – як рік, від якого обчислюється заснування Брюхович. Зображення цифр на козацькому полотні взято із малюнку брюховицького герба, виконаного місцевим художником Володимиром Гоєм (малюнок знаходиться у Брюховицькій селищній раді). Автор оновленого прапора – Дмитро Вознюк.

Прапор становить собою прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3, розділене горизонтально: 2/3 висоти – білий колір, 1/3 висоти – зелений колір, що символізує лісову місцевість. Посередині розташований герб Брюхович.

ДЕНЬ БРЮХОВИЧ

Офіційно день, який вважається Днем селища міського типу Брюховичі, зараз не встановлений. До цього часу вважалося, що перша згадка про селище Брюховичі міститься в королівській грамоті польського короля Владислава Ягелончика від 21 липня 1444 р.: згідно з нею, землі біля річки Брюхівчанка «дозволено було заселяти «кметям, хліборобам та корчмарям». Така грамота зберігається в Центральному державному архіві м. Львова (далі – архів), складена латиною. З текстом грамоти можна ознайомитися в розділі “Про Брюховичі” – “Історія Брюхович.

Як офіційний День Брюхович, Брюховицька селищна рада пропонує визначити 21 липня – згідно традиції святкування, яка склалася в останні роки.

Проте, також інформуємо, що при підготовці до винесення даних питань на громадське слухання, в архіві також знайдено давніші згадки про Брюховичі: зокрема, у книзі Львівського гродського суду міститься запис польською мовою від 1440 р., в якому ідеться про спір між мешканцем Дублян, дворянином Микитою, та кметями Брюхович – за позовом останніх:

«Kmiecie z Brzuchowic i szlachcic Mykita z Dublan posiadają sprawe w sadzie na termin za 2 tygodnie jesli w ciagu tego czasu nie zawza ze soba zgody», –

“Кметі з Брюхович та дворянин Микита з Дублян мають справу в суді протягом 2 тижнів, якщо протягом цього часу вони не дійдуть між собою згоди».

День та місяць запису не зазначені.

Отож, для ознайомлення з документацією та подання пропозицій, які приймаються у письмовій формі, необхідно звертатись в Брюховицьку селищну раду, в прийомні дні (відповідальна особа – заступник селищного голови з питань зв’язків з громадськістю Віра Гаман – понеділок з 14:00 до 17:00, четвер – з 9.00 год. до 13.00 год.) протягом двох місяців з дати оголошення громадського обговорення.

Брюховицька селищна рада пропонує на затвердження оновлені варіанти герба та прапора, а Днем Брюхович пропонуємо вважати 21 липня 1444 р., – дату офіційного документу загальнодержавного рівня, де згадуються Брюховичі та їх привілегії.