Сьогодні, 30-го січня, відбулася виїзна комісія за спільної ініціативи Львівської облдержадміністрації, Грядівської сільської ради та Брюховицької селищної ради – щодо реставрації церкви Пресвятої Трійці (УГКЦ), що знаходиться у селі Гряда неподалік Брюхович.

Разом з місцевими мешканцями та реставраторами у виїзній комісії взяли участь селищний голова Брюхович Володимир Доманський та Грядівський сільський голова Михайло Василина

До складу комісії увійшли також мешканці Брюхович і Гряди, та отець Володимир Крижанівський.

Проведення реставраційних робіт проводитиметься на умовах співфінансування місцевими радами (зокрема, Грядівською і Брюховицькою) та з обласного бюджету. Наступні кілька місяців у Львівській ОДА доопрацьовуватимуть проектно-кошторисну документацію по виконанню робіт з реставрації церкви та оголошуватимуть конкурс на виконавця робіт.

Церква Пресвятої Трійці (УГКЦ), травень 2019 р.

Церква Пресвятої Трійці споруджена у XVIII ст. (біля 1776 р.). Біля церкви розташоване старе кладовище та пам’ятний знак Січовим Стрільцям. На сьогоднішній день парафія церкви налічує 52 особи.

Поміж новішими іконами та крізь пофарбовані стіни проглядаються зображення старого іконостасу.