Сьогодні, 20 травня, голови та представники громад Брюховицької селищної ради, Бірківської, Домажирської, Рясне-Руської та Ясниської сільських рад зустрілися для обговорення та підписання спільного звернення до Кабінету Міністрів України з проханням підтримати створення Брюховицької об’єднаної територіальної громади у тому варіанті, який раніше подавався до Львівської обласної державної адміністрації ,– у складі населених пунктів, які входять до:

• Брюховицької селищної ради (смт. Брюховичі);
  • Бірківської сільської ради (с. Бірки, с. Рокитне, с. Діброва);
  • Домажирської сільської ради (с. Домажир, с. Жорниська, с. Зелів, с. Кожичі);
  • Рясне-Руської сільської ради (с. Рясне-Руське, с. Підрясне);
  • Ясниської сільської ради (с. Ясниська, с. Буда, с. Задебрі, с. Діброва, с. Лісопотік, с. Озерське).

У зверненні зазначається, що метою децентралізації є дати можливість громадам стати кращими, розвиватися, звертається увага, що проектована Брюховицька ОТГ готова і має всі для цього інструменти та підстави, адже індекс спроможності повністю відповідає критеріям створення об’єднаних територіальних громад, визначених на рівні уряду (Методичні рекомендації щодо оцінки рівня спроможності територіальних громад). Зокрема, відповідні інформаційні довідки було подано до Львівської обласної державної адміністрації та до Кабінету Міністрів України.

Наголошується, що саме вищевказані населені пункти висловили бажання об’єднатися в одну територіальну громаду.

“Ми маємо право на добровільне об’єднання і виправляємо помилки радянської влади, коли селище, яке має свою багатовікову історію, насильно заганяли у Львів”, – йдеться у зверненні.

Окрім того, у 2015 р. між м. Львів та смт. Брюховичі було підписано Акт узгодження проектної межі, яким чітко визначено межі селища.

Зазначимо, що сьогодні слухання в уряді щодо визначення меж Львівської ОТГ відкладено.