Виховник брюховицького куреня скаутської організації “Пласт” Анна Горбатко разом з вихованицями та голова Брюховицької селищної ради 7-го скликання Володимир Доманський передали Вифлеємський вогонь настоятелю церкви Введення у Храм Пресвятої Богородиці о. Ярославу Ощудляку.

Така подія у Брюховичах відбулася вперше, адже саме цього року у Народному домі смт. Брюховичі почалися заняття пластунів.

Століттями православні і католицька церкви спільно підтримували горіння масляних лампадок у Вифлеємі. Навіть після Другої світової війни, коли Україна остаточно стала частиною Радянського Союзу, українці по всьому світу зберігали давню традицію запалювати на Різдво вифлеємську свічку.

Організація “Пласт” вперше приєдналася до цієї традиції у 1950 р., коли організувала акцію (що в подальшому стала щорічною) – Святвечірня зустріч “Різдвяна зірка”. Суть акції полягала в тому, щоб коли над Україною сходить перша Різдвяна зірка – всі пластуни, незалежно від континенту свого проживання, запалили свічечку “як сповісницю Великої Новини, як заповіт Великої Зміни”. Вітаючи одне одного словами “Христос Родився!”, отримували відчуття спільного святкування. Починаючи із 1950-х років, усі пластові осередки світу збирались щорічно, щоб спільно запалити святвечірню свічку.

У 1990-х роках до України докотилася скаутська естафета поширення Вифлеємського вогню миру – ця нова скаутська традиція (започаткована у 1986 році в Австрії) природно переплелася з майже півстолітньою аналогічною пластовою традицією “Різдвяної свічечки”.

Відтепер давня українська традиція житиме і у Брюховичах.

Також нагадуємо, що запалити свічку від Вифлеємського вогню можна у церкві Різдва Пресвятої Богородиці (вул. о. Іздрика, 6, смт. Брюховичі) у Василіянському монастирі Св. Йосифа (вул. Широка, 6, смт. Брюховичі) та у церкві Пресвятої Трійці (ПЦУ, с. Гряда).

Фото: Брюховицька селищна рада
Інформація про традиції: Українська правда (Життя)