14-го жовтня Україна офіційно відзначає кілька свят: релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці, та офіційні державні – День Захисника України, День Українського Козацтва та річницю створення Української Повстанської Армії.

За традицією, як і кожного року, селищний голова Володимир Доманський привітав брюховицьких ветеранів, які були учасниками повстанського руху, та від імені Брюховицької селищної ради вручив ветеранам по 2000 грн. матеріальної допомоги. Зараз ветеранів -“упівців” у Брюховичах проживає четверо: Розалія Михайлівна Мизак, Ольга Володимирівна Рокицька, Софія Петрівна Марчук та Галина Родіонівна Шепта.

учасниця національного повстанського руху Розалія Михайлівна Мизак

Пані Розалія Михайлівна Мизак – 08.10.1934 р.н. Батько був священиком, капеланом Січових Стрільців, мати була в Пласті, а пізніше – в ОУН-УПА.

Пані Розалія з восьми років була зв’язковою у сотні УПА “Горіх” (знаходилася біля Гумниськ Буського району Львівської області).

“У волосся мені вплітали грипси – маленькі сувої паперу, на зразок папіросного, на якому писали інформацію, яку необхідно було передати. Я йшла в ліс, чи до самих Гумниськ, де потім я ці грипси передавала. Інформацію передавала і по лісах – від однієї сотні до другої. Діяла під псевдо “Ластівка”, – розповіла Розалія Михайлівна.

У 1948 р. пані Розалію з мамою та сестрою забрали до тюрми до Львова, а звідти – до Сибіру, звідки вона повернулася в Україну тільки в 1973 р.

учасниця національного повстанського руху Галина Родіонівна Шепта

Пані Галина Родіонівна Шепта (дівоче прізвище – Чучман) – 15.03.1934 р.н. На подвір’ї, де мешкала пані Галина, у селі Срібне Рівненської області, знаходилася криївка “упівців”. В криївці, під сараєм, друкувалися націоналістичні листівки, які пані Галина, як зв’язкова, розповсюджувала. За свою діяльність перебувала у рівненській тюрмі. Брати батька пані Галини (родина Заєць) були мельниківцями. Зі своїм чоловіком, Семеном Шептою, пані Галина познайомилася в Сибіру, куди їздила провідати свого батька, який, як і її майбутній чоловік, відбував покарання за діяльність в лавах УПА.

учасниця національного повстанського руху Ольга Володимирівна Рокицька

Пані Ольга Володимирівна Рокицька (дівоче прізвище – Водинюк) – 24.02.1932 р.н. Брат пані Ольги, Олександр Водинюк, був учасником організації “ОУН-Північ”, через що всю родину репресували до Сибіру. Сам Олександр був засуджений на 25 років і відбував покарання у місті Воркута (Росія), а сім’я – вісім років прожила у Хабаровському краї (Росія), працювали на лісоповалі. В 1956 р., після смерті Сталіна, родина була звільнена, з 1957-го року – проживає в Брюховичах.